Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Bakan Sarıeroğlu: Milletimiz ‘yıkım ittifakını’ yerle bir edecek

  • 24 Haziran 2018
  • 664 kez görüntülendi.
Bakan Sarıeroğlu: Milletimiz ‘yıkım ittifakını’ yerle bir edecek
Konu Altı

Sarıeroğlu, Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik’in  katılımıyla, merkez Yüreğir ilçesi Kışla Mahallesi’nde düzenlenen mitingde  yaptığı konuşmada, Adana’nın 24 Haziran seçimlerine amade olduğunu söyledi.

Yaklaşık 16 yıldır yapılan hizmetlerin ortada olduğunu belirten  Sarıeroğlu, milletten aldıkları güçle yola devam ettiklerini anlattı.

Sarıeroğlu, her alanda ıslahat niteliğindeki projeleri hayata  geçirdiklerini anlatım ederek, “Daha yapacak fazla işimiz, hayata geçireceğimiz fazla  hizmetimiz var.” diye konuştu.

Türkiye’ye yönelik kurulan tuzaklar ve oynanan oyunların olduğunun  altını çizen Sarıeroğlu, şöyle devam etti:

“Bugüne kadar geçirdiğimiz bütün badirelerde milletimiz kurulan  tuzakları bozdu, oyunları kuranların başına indirdi. Milletimiz inşallah şimdi de  pusuda bekleyen, ‘acaba bir sıkıntı yaşanır mı?’ diyenlerin ümitlerini inşallah  suya düşürecek ve o pusuda bekleyenleri kendi kurdukları tuzaklara düşürecek. Dün  Sayın Cumhurbaşkanımız ekranlarda açıkladı, bundan sonra aka hayallerimize ve  hedeflerimize ulaşmak için yepyeni bir devre başlayacak. Yeni bir atılım, yeni  bir hamle dönemi başlayacak. Bu yüzden ‘vakit Türkiye vakti’ diyoruz. Yapacağımız  atılımlarla, atacağımız kuvvetli adımlarla ülkemizi dünyanın en kuvvetli ülkelerinden,  söz sahibi, verilen kararlarda irade sahibi bir memleket haline getireceğiz. Hızlı  bir bürokrasi, hızlı işleyen bir süreç, kararların hızlı alındığı, vakit  kaybedilmediği yeni bir hükümet modeli oluşturuyoruz. Bakanlıklarımızın daha  etkin olması, hayallerimize daha hızlı ulaşmak için yeni bir modeli inşallah  hayata geçiriyoruz.”

“TÜRKİYE ARTIK ESKİ TÜRKİYE DEĞİL”

Bakan Sarıeroğlu, bundan sonra yeni dünya düzeninde, kuvvetli teknoloji  ve bilişim hamleleriyle fazla daha hızlı şekilde yollarına devam edeceklerini dile  getirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, yerli ve ulusal  savunma sanayisinin geliştirildiğini anlatan Sarıeroğlu, Zeytin Dalı Harekatı’nda  bu sayede destan yazıldığını vurguladı.

“Türkiye artık eski Türkiye değil.” diyen Sarıeroğlu, konuşmasını  şöyle sürdürdü:

“Türkiye’yi eski haline getirmekle ilgili planlar yapıyorlar.  Milletimiz ‘yıkım ittifakını’ inşallah yerle bir edecek ve sandıktan en aka  mesajı bütün dünyaya tekrar milletimiz verecek. Recep Tayyip Erdoğan dışında hiçbir  dertleri yok. Ne iş yapmayla, ne proje üretmeyle ilgili hiçbir hedefleri yok.  Türkiye’yi götürmek istedikleri istikametle ilgili ağızlarından çıkan tek laf  yok. Sadece yıkmaktan, durdurmaktan, Türkiye’nin gelmiş olduğu bu aşamayı bozmuş  olmaktan diğer hiçbir söylem ağızlarından çıkmıyor. Dertleri olmuş TİKA, dertleri  olmuş TRT. Bunlara baktığınız vakit amaçlarının ne olduğu fazla net ortaya çıkıyor.  TİKA’dan ne istiyorsunuz? TİKA, Türkiye’nin, güzel ülkemizin, güzel  insanlarımızın elini mazlum ve mağdur coğrafyalara uzatan, Osmanlı’dan  ecdadımızdan miras eserleri, Afrika’sından Asya’sına bütün dünya ülkelerinde inşa  eden, restore eden ulusal ve yerli bir kurumumuz.”

“TRT VE TİKA YERLİ VE MİLLİ BİR KURULUŞ”

Sarıeroğlu, muhalefetin ulusal ve yerli her şeyle dertleri olduğunun  altını çizerek, şunları kaydetti:

“Ama Edirne’ye gitmeyi, Edirne Cezaevi’nin sözcülüğünü yapmayı, terör  örgütleriyle ortak miting yapmayı fazla iyi biliyorlar. İnşallah milletimiz bunun  da gereğini yerine getirecek diye inanıyoruz. TRT bugün her dilde yayın yapıyor.  Türkiye’de olup biteni, biliyorsunuz CNN var, BBC var, bunların da gerçek yüzünü  biz Gezi olaylarında gördük. 17-25 Aralık dönemlerinde, kumpasta bu yabancı havadis, bilgi, salık  kanallarının neye hizmet ettiğini gördük. TRT’nin yabancı bir havadis, bilgi, salık kanalını  açtık. Ülkemizde ne olup bitiyorsa bütün dünyaya gerçekleri, her şeyiyle açıklayan  bir havadis, bilgi, salık kanalı. Bu havadis, bilgi, salık kanalının sesini kesmek istiyorlar. Ülkemizde 81  milyon vatandaşımıza güzel haberler sunan, vatandaşlarımızın havadis, bilgi, salık alma imkanını  arttıran TRT’nin sesini kesmek istiyorlar. Bunlar mı yerli ve milli, size sormak  istiyorum. TRT ve TİKA yerli ve ulusal bir kuruluş. Yerli ve ulusal ne varsa  bunların dertleri var. Biz onların inadına, milletimizle beraber ülkemizin kuruluş  ve kuruluşlarına, vatandaşlarımıza, bayrağımıza, ezanımıza nasıl sahip çıkıyorsak  sahip çıkmaya devam edeceğiz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ