Ekonomi

Bakan Vedat Bilgin’den son dakika asgari ücret açıklaması! Duyan bayram etti!


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin gündemden düşmeyen asgari ücret ile ilgili bir son dakika açıklaması yaptı.

Sabah gazetesinde yer alan habere göre, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin yaptığı açıklamada yıl sonunda asgari ücret ile ilgili yeni bir düzenleme yapacaklarını dile getirerek, emekçileri ezdirmeyeceklerini söyledi. Konu ile ilgili olarak aktarılan detaylara göre Bakan Vedat Bildin, “Sermayenin emek düşmanlığı yapmasının karşısında olacağız” diye konuştu. İşte konu ile ilgili son dakika detayları…

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin gündemden düşmeyen asgari ücret ile ilgili bir son dakika açıklaması yaptı.

Peki Bakan Vedat Bilgin asgari ücret ile ilgili olarak neler söyledi? İşte Bilgin’in o açıklamaları…

Konu ile ilgili olarak aktarılan son dakika detaylarına göre, asgari ücrette yeni bir düzenleme yapacaklarını kaydeden Vedat Bilgin, emekçileri ezdirmeyeceklerini söyledi.

pexels ibrahim boran 8643438

‘EMEĞİ KORUYACAK ÖNLEMLER ALMAYA ÇALIŞTIK’

Geçtiğimiz günlerde de son zamanlarda sık sık gündeme gelen asgari ücret ile ilgili önemli açıklamalar yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bakan Bilgin, yapılan asgari ücret düzenlemesiyle emeği koruyacak önlemler almaya çalıştıklarını dile getirmiş ve geçtiğimiz günlerde bir düzenleme yaptıklarını dile getirerek, asgari ücret düzenlemeleriyle emeği koruyacak önlemler almaya çalıştıklarını kaydetmişti. Bakan Vedar Bilgin, Türkiye Cumhuriyeti Devleti sosyal bir devlet olduğundan dolayı buna özellikle önem verdiğini kaydederek, “Evet, asgari ücret, adı üzerinde asgari düzeydeki ücret demektir.” demişti.

Önerilen İçerik :   Bankalarda deprem! Resmen arka arkaya açıkladılar! Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank…
pexels pixabay 53621 1
asgari

ASGARİ ÜCRETE ARA ZAM MÜJDESİ

Milyonlarca kişinin uzun zamandır beklediği asgari ücret zammıyla ilgili 1 Temmuz tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan bir son dakika açıklaması gelmiş ve 2022 asgari ücret ara zammı resmen açıklanmıştı. Yine aktarılan resmi bilgilere göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan asgari ücrete yüzde 30 oranında zam geldiğini ve net asgari ücretin 5 bin 500 TL olduğunu duyurmuştu.

Konuyla ilgili önemli açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan asgari ücretlilerin de kayıplarını telafi etmek gerektiğini gördüklerini dile getirerek, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının talimatlarıyla hemen Asgari Ücret Komisyonunu toplantıya çağırdığını söylemiş ve bakanlığın tüm taraflarla görüş ve anlayış birliği içerisinde yürütmüş olduğu çalışma sonunda yeni bir asgari ücret rakamı belirlediklerini kaydetmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu