Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Bakanlık Çiftlik Bank’ın Bankacılık Faaliyetlerinin Engellenmediğini Açıkladı

  • 01 Mart 2018
  • 437 kez görüntülendi.
Bakanlık Çiftlik Bank’ın Bankacılık Faaliyetlerinin Engellenmediğini Açıkladı
Konu Altı

Bir süre önce kullanıcılarına ‘bankaların kendilerine ambargo uyguladığı gerekçesiyle’ para yatırmayan Çiftlikbank hakkında Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, firmanın banka hesaplarına bloke koyulmadığı ve herhangi bir şekilde yönlendirme yapılmadığı ifade edildi.

Geçtiğimiz günlerde sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden paylaştıkları video ile bankaların Çiftlikbank’a ambargo koyduğu için üyelerin kazançlarının yatırılamadığını belirten Çiftlikbank şirketinin yaptığı açıklamaya Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’ndan yanıt geldi.

Bakanlık, söz konusu olay ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, kendilerine gelen şikayet üzerine şirketin faaliyetlerinin denetim alanına girdiğini belirtti. Yapılan bu açıklamadan sonra Bakan Bülent Tüfenkci’nin de yaptığı ‘denetleme faaliyetleri devam ediyor’ açıklamaları hatırlatıldı.

Söz konusu şirket hakkında bakanlığa gelen şikayetler sonrasınnda Bakanlığın para çekme ve para yatırma gibi işlemlerin durdurulması adına Çiftlikbank’ın işlemlerine hiçbir şekilde bir engel koymadığı ifade edildi. Yapılan açıklamanın devamında 6502 sayılı Kanun çerçevesinde devam eden denetim faaliyetleri bünyesinde Çiftlikbank’ın bankacılık faaliyetlerine dokunulmadığı veya hiçbir şekilde bir yönlendirme yapılmadığı belirtildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ