Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Bakanlık Zenginleri Hedefe Aldı! Av Başlıyor…

  • 13 Kasım 2018
  • 540 kez görüntülendi.
Bakanlık Zenginleri Hedefe Aldı! Av Başlıyor…
Konu Altı

Ara ara sosyal medyada bulunan “Zengin Çocuklar” akımında yer alan gençlerle birlikte sık sık dünyada dikkat çeken Fransa’da birtakım gelişmeler yaşanıyor. Maliye Bakanlığı yolsuzlukla mücadele çerçevesinde sosyal medya üzerinden zenginleri avına almak için hazırlanıyor.

Lüks yaşamlarıyla herkesi özendiren ve bunun yanı sıra çok sayıda takipçi toplayan sosyal medya kullanıcılarının yapmış olduğu paylaşımlara ilişkin gerekli inceleme çalışmalarının start alacağını ileten Maliye Bakanlığı, kendi fikirleri olan bu yeni yöntemi vergi kaçakçılığı için kullanacak olduklarını açıkladı.

İnsanların gelir oranlarının düşük olmasına rağmen çok büyük yaşam standartlarında aşırı şekilde lüks bir hayat yaşadıklarını ve bundan şikayetçi olduğunu anlatan Fransız Maliye Bakanı Gerald Darmanin, en çok kullanılan sosyal medya programlarından lüks hayatlara yönelik paylaşım yapan şahısların teker teker incelenecek olduğunu ve bu incelemenin 2019 yılıyla birlikte başlayacağını ifade etti.

Bir TV Programında Açıkladı

Fransa Maliye Bakanı, çıkmış olduğu bir televizyon programında vergi kaçıranlarla ilgili gerekli her türlü mücadeleyi gerçekleştireceklerine dair sert açıklamalar altına imza attı. Hükümetin vergi kaçırma ve sahte vergi beyanı oluşturma konusunda adı geçenlerle gerçekleştirecek olduğu mücadelede ilerleme kaydedecek ve kapsamını artıracak olduğunu anlatan Darmanin,

2019 yılı itibarıyla gerekli tüm sosyal medya hesaplarının inceleme altına alınacağını söyledi. İnsanlar tarafından böyle bir şeyin normal olmadığı, çok düşük geliri bulunmasına karşılık muhteşem derecede lüks bir hayat yaşadıkları bulunanlardan şikayetçi olduğunu söyledi.

Darmanin, söz konusu konuya yönelik yasal işlemlerin tamamen bittiğini, artık 2019 itibarıyla incelemelerin yapılacağını söyledi. Facebook, Twitter, Instagram, Youtube farketmeksizin her ağda lüks yaşama yönelik inceleme yapacaklarına vurgu yapan Darmanin, vergi beyanıyla bu yaşamların karşılaştırılacak olduğuna da dikkat çekti.

Durumlarının düşük olmasına rağmen lüks araçlarla sık sık fotoğraflar atan kendinin de bildiği çok kişinin olduğunu anlatan Bakani, bunun sosyal medya üzerinden “herkese açık” bir şekilde paylaşıldığı ve söz konusu uygulamayla birlikte bu paylaşılanların vergi kaçırıp kaçırmadığına yönelik incelemelere tabi tutulacağı belirtildi.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ