Son kabine toplantısında bazı kararlar alındı. Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınının gittikçe yayıldığı ülkemizde acilen yeni tedbirler alınmaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda toplantı sonrası Ramazan ayında tedbirlerin sıkılaştırılacağı söylenmişti.

Peki koronavirüsle ilgili hangi önlemler alındı? Koronavirüs için alınan tedbirler açıklandı mı? Koronavirüs tedbirleri bankaların çalışma saatlerini nasıl etkiledi? Bankaların çalışma saatleri değişti mi? Bankalar kaçta açılıp kaçta kapanacak?

2019 yılının Kasım ayında Çin Vuhan kentinde başlayıp tüm dünyaya yayılan koronavirüs kısa sürede herkesi etkisi altına almayı başarıyor. Ülkemize 2020 yılının Mart ayında giriş yaptığından beri tüm tedbirler devam ediyor. Eğitime verilen ara, çalışma saatleri ve hafta sonu sokak kısıtlamaları tam gaz devam ediyor. Geçtiğimiz ay kısmi olarak genişletilen sokak kısıtlamalarının ardından ülkemizdeki vaka sayılarının tavan yapması ile birlikte tekrar kısıtlamalara başlandı. Hatta tam kısıtlama olacak şeklinde söylemler bile var. Son yapılan kabine toplantısının ardından bankalar da çalışma saatlerini değiştirdiklerini birer birer açıkladılar.

Yeni alınan kararlar ile banka saatlerinin de değişeceği gündeme geldi. Toplantı sonrasında pek çok banka açılış ve kapanış saatlerini değiştirdi. Bankalar müşterilerine açılış ve kapanış saatleri ile ilgili bilgilendirme mesajı gönderdi.

Peki koronavirüsle ilgili hangi önlemler alındı? Koronavirüs için alınan tedbirler açıklandı mı? Koronavirüs tedbirleri bankaların çalışma saatlerini nasıl etkiledi? Bankaların çalışma saatleri değişti mi? Bankalar kaçta açılıp kaçta kapanacak?

Bankaların çalışma saatleri değişti: Kaçta açılıp kaçta kapanacak?

İşte bankaların yeni çalışma saatleri

Akbank müşterilerine gönderdiği bilgilendirme mesajına göre 12 Nisan 2021 tarihinden itibaren şubelerinde saat 10:00-12:30 ve 13:30-16:30 saatleri arasında hizmet vereceğini bildirdi.

Türkiye İş Bankası da çalışma saatlerini değiştirdiğini müşterilerine bilgilendirme mesajı atarak gerçekleştirdi. 12 Nisan 2021 tarihinden itibaren İş Bankası da 10:00-12:30 ve 13:30-16:30 saatleri arasında hizmet vereceğini açıkladı.

Garanti BBVA da mesai saatlerine ilişkin bir açıklama yaptı ve 12 Nisan tarihinden itibaren tüm şubelerinde geçerli olmak üzere 10:00-12:30 ve 13:30-16:30 saatleri arasında çalışma sürdüreceklerini belirtti.

Yapı Kredi Bankası da aynı şekilde yaptığı açıklamada 10:00-12:30 ve 13:30-16:30 saatleri arasında şubelerde hizmet vereceğini açıkladı.

QNB Finansbank müşterilerine yolladığı kısa mesaja göre 10:00-12:30 ve 13:30-16:30 saatleri arasında şubelerde hizmet verecek.