Ekonomi

Bankaların emekli rekabeti başladı! Milyonlarca emekliye müjde! Hemen hesaplara yatıyor!

Bankaların emekli rekabeti hız kesmeden sürüyor. Sorgunpostası’nda yer alan habere göre son olarak Bakanlar Kurulu kararından sonra açıklanması beklenen 3600 ek gösterge haberlerinden sonra emeklilik için sırada bekleyen pek çok kişinin olduğu belirtiliyor. Konu ile ilgili olarak yapılan araştırmalara göre pek çok devlet memurunun psikolojik olarak kendini 3600 göstergeye göre ayarladığı belirtiliyor. Eğer merakla beklenen 3600 ek gösterge yayınlanırsa bu sefer pek çok yeni emekli vatandaş olacağı anlamını taşıyor.

pexels matthias zomer 618158 1

3.500 LİRAYA VARAN PROMOSYON

Konu ile ilgili olarak aktarılan detaylara göre, aldığınız maaşa ve sağladığınız şartlara göre ön plana çıkan emekli promosyon miktarı bankalara göre değişiyor. Bankaların promosyon kampanya indirimlerine baktığımızda farklı seçeneklerin ön plana çıktığını görebiliriz.

EMEKLİ PROMOSYONUNDA TABAN RAKAM NE?

Konu ile ilgili olarak aktarılan detaylara göre, banka promosyonları maaşınız ile doğrudan alakalı olarak ön plana çıkıyor. Yani haliyle maaşı 1.500 TL altında olan emekliler için 500 – 1.500 ila 2.500 TL arasında olanlar için 750 lira promosyon taban fiyat olarak şeklinde belirtiliyor. Tabii ki bu rakamların özel bankalar için çok daha yüksek aralıkta olduğunu belirtebiliriz.

pexels pixabay 33786 1

AKBANK EMEKLİ PROMOSYONU NE KADAR?

Konu ile ilgili olarak aktarılan detaylara göre, Akbank emekli maaşını taşıyanlara net gelire göre promosyon ödemesi yapıyor. Eğer net geliriniz 1.500 liraya kadarsa 500 lira normal promosyon ve normal promosyona ek olarak 1.800 lira ek promosyon ödemesi yapılıyor. Ayrıca yine aktarılan detaylara göre, bunun dışında maaşı 1.500 – 2 bin 500 TL arasında olan emekliler için 625 lira normal promosyon ve normal promosyona ek olarak 2 bin 275 TL ek promosyon ödemesi yapılıyor. Yine aynı şekilde emekli maaşı 2 bin 500 lira ve üzerinde olanlara da 750 lira promosyon ve buna ek olarak 2 bin 750 TL ek promosyon ödemesi yapılıyor.

DENİZBANK EMEKLİ PROMOSYONU NE KADAR?

Konu ile ilgili olarak aktarılan detaylara göre, Denizbankta maaşa göre bir promosyon seçeneği ön plana çıkıyor. Yani 675 – 850 – 1.000 lira ortalamasında promosyon ödemesi veriliyor. Ayrıca aynı zamanda eğer otomatik ödeme talimatı verirseniz bu sefer aldığınız rakamlar 1.425 – 1.600 ve 1750 lira şeklinde olabiliyor.

pexels sam 55781 1

FİBABANKA EMEKLİ PROMOSYONU NE KADAR?

Son dönemlerde yaptığı kampanyalarla dikkat çeken Fibabanka’da emekli vatandaşlara promosyon veren bankalar arasında yerini aldı. Konuyla ilgili aktarılan detaylara göre Fibabanka 500 – 625 ve 750 TL arasında değişen rakamlarla promosyon ödemesi yapıyor.

REFERANS EMEKLİLİK KAMPANYASI NEDİR?

Bankaların ön plana çıkan bir diğer ayrıcalığı ise referans emeklilik kampanyası olarak biliniyor. Yine konuyla ilgili olarak aktarılan detaylara göre emekli tanıdığını getiren kişilere ek olarak ödeme verilmekle beraber emeklilerin kendisine de promosyon ödemesi yapılıyor. Söz konusu detaylara göre, ilk olarak Garanti Bankası ile başlayan bu furya kısa zamanda tüm bankalara yayıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu