Gündem

Bayram ikramiyelerine zam! Bayram ikramiyeleri 2 bin 300 Türk Lirası olacak!

12 MİLYON EMEKLİYE BAYRAM İKRAMİYESİ SÜRPRİZİ!

Emeklilere müjde! Ramazan ve Kurban bayramlarında verilen bayram ikramiyeleri ile alakalı sürpriz gelişmeler yaşandığı aktarıldı. Milyonlarca emekli tarafından merakla beklenen 2023 yılındaki Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı ikramiyeleri beklentileri yavaş yavaş şekillenmeye başlandı. Bilindiği gibi Temmuz ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından asgari ücrete ikinci bir zam yapıldı ve yine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarına göre Aralık ayında da asgari ücrete tekrar zam yapılacak. Asgari ücrete tekrar yapılacak zam ile birlikte Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı ikramiyelerine de zam gelmesi bekleniyor. 2022 yılında Ramazan ve Kurban bayramlarında ödenen ikramiyeler Bin 100 Türk Lirası olarak hesaplara geçti. Ancak 2023 yılında emekli ikramiyelerinin 2 bin 300 Türk Lirası olması bekleniyor. Kamupersoneli.net‘te yer alan haberin içeriğine göre; Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yeni bir birim oluşturulduğu açıklaması gündemde bomba etkisi yaşatmıştı. Kurban Bayramı gelmeden önceki ikramiyeler hakkında çalışmalar yapıldığı iddiasıyla bayramdan hemen önce ikramiyelere zam yapılacağı bildirilmişti. Ancak emeklilerin maaş hesaplarına yine Bin 100 Türk lirası yatırılmıştı. Bu çalışmaların 2023 yılı için yapılması beklentisi günden güne artarken ikramiyelere zam beklentisi de emeklilerin en büyük beklentisini teşkil ediyor.

Önerilen İçerik :   Sıfır ve ikinci el fiyatları aşırı yükselince vatandaşlar hurda araçlara yöneldi!

İKRAMİYELERDE 2 BİN 300 TL GELİŞMESİ!

Bu sene artan yüksek enflasyon rakamları neticesinde emekli vatandaşların aldıkları maaşlar yetmezken, 2 bin 500 lira emekli maaşı ile vatandaşlar geçinmekte ve temel ihtiyaçlarını almakta oldukça zorlandı. Akabinde en düşük emekli maaşı 3.500 Türk Lirasına çıkarıldı. Bunun ardından 2023 yılında en düşük emekli maaşının da yüksek bir seviyeye çekilmesi bekleniyor.

pexels pixabay 53621 1

GELİŞMELERDEN ANLIK HABERDAR EDECEĞİZ!

Emeklilerin bayram ikramiyesine yapılacağı iddia edilen yeni zam beklentisi büyük yankı yapmıştı. Ancak ne var ki zam yapılamadı. Bu minvalde vatandaşlar arasında yeni yılda ikramiye ödemelerine zam yapılması beklentisi de oldukça arttı. Emeklilerin Ramazan ve Kurban bayramlarında ikramiyelerine bir zam yapıldığında, zam yapılma beklentisi oluştuğunda ya da bu konu hakkında bir açıklama geldiğinde siz okuyucularımızı anlık olarak bir bir haberdar edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu