Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Bayramda 11 milyar lira ciro bekleniyor

  • 11 Haziran 2018
  • 362 kez görüntülendi.
Bayramda 11 milyar lira ciro bekleniyor
Konu Altı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Umumi Başkanı Bendevi Palandöken, yazılı açıklamasında, bayram hareketliliğinin başladığını ve 300’ü aşkın sektörde esnafın da hazırlıklarını tamamladığını aktardı.

Bayramda şekerleme tatlı sektöründe 1,5 milyar liranın üzerinde, giyim sektöründe ise 7-8 milyar liralık ciro öngördüklerine işaret eden Palandöken, 200 bini aşkın vatandaşın memleketlerine tatile gideceğini tahmin ettiklerini anlatım etti.

Palandöken, “Ramazan Bayramı’nda toplamda 10-11 milyar liralık ekonomik büyüklüğe ulaşılmasını bekliyoruz” dedi.

Korsan satıcılara dikkat

Palandöken, korsan satıcılara karşı uyarıda bulunarak, şunları kaydetti:
“Alışverişin yoğunlaştığı her dönemde olduğu gibi tekrar merdiven altı düzmece ürünler satan tatlıcı, baklavacılar ve fason elbise satanlar olacaktır. Vatandaşımızın daha ucuz olsun diye onları tercih etmemesi gerekiyor.

Son dönemdeki dalgalanmalar, dolar ve kur artışı fiyatlara mecburen yansıyor. Fiyatlar ne kadar artarsa artsın, esnafımızda her keseye müsait ve her tür giyim, besin ürünü var. Hem esnafın emeğini hem vatandaşın sağlığını çalan merdiven altı satıcılara karşı uyanık olunmalı.”

Kaynak: AA

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ