Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Bebeklerde isilik nasıl tedavisi

  • 14 Haziran 2018
  • 1.903 kez görüntülendi.
Bebeklerde isilik nasıl tedavisi
Konu Altı

Bebeklerde isilik nasıl tedavi edilir?59 dakika önce

Yazın gelmesiyle, bebeklerde isilik problemi artmaya başladı. Bebeklerde isilik, bilhassa yaz aylarında sık görülen rahatsızlıklardan biri. Kolay bir problem gibi görünebilir ancak bebekler için son radde rahatsız edicidir. Yüksek Topuklar ekibi olarak, sizlere bebeklerde isilik tedavisi hakkında faydalı bilgiler sunuyoruz. Bebeklerde isilik nasıl geçer, öğrenmek için derhal okumaya başlayın!

Bebeklerde isilik neden olur?

İsilik, genelde yaz aylarında bebeklerin yüzünde, göğüs ve karın bölgesinde, kol ve bacak boğumlarında görülür. Vücudun bu bölümlerinde ufak kabarcıklara neden olan bir ten döküntüsüdür. Görüntü itibariyle, ebeveyn ve babaları biraz korkutsa da 3-4 gün içinde kaybolur.

İsilik, aslında her yaşta görülebilen bir ten problemidir. Bebeklerde daha sık görünmesinin sebebi, onların daha duygulu ten yapısına sahip olmalarıdır. Yaz aylarında daha fazla rastlanmasının sebebi ise terlemenin daha fazla olmasıdır. Bebeklerin gözenekleri yetişkinlere göre daha ufak olduğu için, ter salgısı gözenekleri tıkar ve isiliğe neden olur. Bu nedenle, bebekleri terli bırakmamak ve sık yıkamak isilik oluşumunu önler. Bebeğiniz için kullandığınız kremler ve pamuklu olmayan giysiler de isiliğe yol açabilir. Aynı zamanda, bebeğin giyeceği kıyafetleri seçerken bulunduğu ortamı ve havayı da göz önünde bulundurmak gerekir.

Bebeklerde isilik oluşumu nasıl önlenir?

Bebeğinizin isiliğini tedavi etmeye, ona rahat ve pamuklu şeyler giydirerek başlayabilirsiniz. Siz nasıl giyiniyorsanız, onu da aynı kalınlıkta giydirebilirsiniz. Mühim olan onun duygulu cildi, cildinin soluk almasına ruhsat verin. Güneş ışığına doğrudan maruz kalmasına ruhsat vermeyin. Uyuması için serin yerlere yatırın. Siz de güneşin doğrudan size geldiği bir yerde uyumak istemezsiniz. Dışarı çıkardığınızda mutlaka bir şemsiyeyle onu koruyun. Eğer hava fazla sıcaksa, uzun kollu giydirmek yerine tişört tercih edebilirsiniz.

Bebeklerde isilik nasıl tedavi edilir?

Bebeğinizde isilik oluştuğunu ayrım ettiniz. Öncellikle, üstündeki kıyafetleri çıkartarak, cildinin rahatlamasını ve soluk almasını sağlayın. Daha sonra tahriş olan yerleri temizlemek için ılık bir banyo yaptırın. Burada dikkat etmeniz gerekenler, sabun gibi ziyan verecek ürünlerden kaçınmak ve temizlerken duygulu bölgeyi tahriş etmemektir. Banyo sonrası fazla fazla nemlendiriciyle bebeğinizin cildini tıkamamalı, cildin hava almasına ruhsat vermelisiniz.

Bütün bu aşamalardan sonra bebeğinizin cildini pak ve kuru tutmak fazla önemlidir. Bu nedenle, bebeğiniz için terletmeyen ve serin tutan bir kumaşa sahip döşek örtüleri kullanmalısınız. Son olarak, bebeğinizin tırnaklarını uzun bırakmamak da onun için yapacağınız iyiliklerden biridir. Eğer tırnaklarıyla problemli bölgeye temas ederse, o bölgede daha aka yaralar meydana gelebilir.

Tüm bunlara dikkat ettiğiniz takdirde, bebeğinizin isiliği birkaç gün içinde geçecektir. Enfeksiyon, ateş gibi farklı belirtilerle karşılaşmanız durumunda mutlaka bir hekim yardımı alın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ