Gündem

Bedelli askerlik ücreti belli oldu! 2022 Bedelli askerlik ücreti ne kadar?

Milyonlarca insanın beklediği Bedelli askerlik ücreti belli oldu. Enflasyon oranlarının açıklnaması ile birlikte herşeyin ücretinde bir gündelleme yapıldı. Böylelikle Bedelli askerlik ücreti belli oldu! 2022 Bedelli askerlik ücreti ne kadar?

Bedelli askerlik ücreti belli oldu! 2022 Bedelli askerlik ücreti ne kadar oldu vatandaşlar merak ediyor. Milyonların beklediği bedelli askerlikle ilgili ücret her geçtiğimiz yıl artıyor. Belli bir yaşa gelmiş çocukların vatani görevlerini yapmak için gittiği askerliğe bir de son yıllarda bedelli olarak da gidilebiliyor ancak bunun ücretinde her yıl düzenli olarak artışlar yaşanıyor.

Bedelli askerlik ücreti belli oldu! 2022 Bedelli askerlik ücreti ne kadar askere gitmek isteyenler araştırıyor. Hazine ve Maliye Bakanlığı, “Mahalli İdare Sözleşmeli Personel Ücret Tavanları” konulu genelgeyi yayımladı. Genelgede memur aylık katsayısı da belirlendi. Bununla birlikte bedelli askerlik ücretleri de netleşti. Peki 2022 Bedelli askerlik ücreti ne kadar oldu? Bu yazımızda sizle riçin 2022 Bedelli askerlik ücretinden bahsedeceğiz.

Bedelli askerlik ücreti askerlik yapmak istemeyip para ile satın alınan görev olarak biliniyor. Üç yıl içinde Bedelli askerlik ücreti yüzde 155 oranında artış gösterdi.

Önerilen İçerik :   Tam Kapanma gelecek mi?

Memur maaşlarından, emekli maaşlarına kadar hatta asgari ücrete bile zam yapıldı. Açıklanan memur aylık katsayısıyla birlikte milyonlarca gencin beklediği bedelli askerlik ücreti de belli oldu. Bedelli askerlik tutarı her yıl ocak ve temmuz ayında yeniden belirleniyor.

army 60724 1280

Bedelli askerlik ücreti ne kadar?

Bedelli askerlik ücreti kanunda belirtildiği şekilde 240.000 gösterge rakamının memur aylık katsayısı ile çarpımı sonucu belirleniyor. Buna göre, 2022 yılının temmuz ayından aralık ayına kadar uygulanacak olan bedelli askerlik ücreti de belli oldu. Bu yıl bedelli askerlik ücreti 80 bin 64 lira olacak. Bedelli askerlik tutarı her yıl ocak ve temmuz ayında yeniden belirleniyor.

Bedelli askerlik ücreti Temmuz-Aralık 2022 dönemi için 80 bin 64 lira olarak belirlendi.

Bedelli askerlik ücreti nasıl hesaplanır?

Bedelli askerlik ücreti hesaplama formülünü sizlerle paylaşıyoruz. İşte Bedelli askerlik ücreti hesaplama formülü;

240000 x 0,333603= 80.064

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu