Gündem

Bekçi alımları başladı: 18-40 yaş aralığındaki herkes başvurabilir!

KAMUYA BEKÇİ ALIMI BAŞLADI!

Kamuya bekçi alımı başladı. 18 ile 40 yaş arası herkes başvuru yapabileceği alımlarda sona gelinmek üzere. Acele edin. İşte şartlar; Kamupersoneli.net‘te yer alan haberin içeriğine göre, Devlet kurumlarında işe girmeye çalışanlar bekçi kadroları için araştırmalar yaparken, bekçi alımı başvurularında da sona gelindiği belirtildi. Kamu kurumu için gerçekleştirilecek bekçi alımında, yayımlanan ilanlara göre şartları sağlayanlar bekçi olabilecekler. Devlet Su İşleri (DSİ) personel alımı için personel alımları yapılacağı duyurulurken bekçi kadrosu için başvuru tarihinin uzayabileceği de belirtildi. Söz konusu başvuruların ise İŞKUR üzerinden yapılabileceği aktarıldı.

BAŞVURU ŞARTLARI!

Adaylar İŞKUR üzerinden başvurularını yapabilecekleri gibi Niğde, Aksaray, Karaman, İzmir, Eskişehir, Van, Mardin, İstanbul, Antalya, Gümüşhane, Giresun, Trabzon, Gaziantep, Kahramanmaraş, Yozgat, Diyarbakır, Osmaniye, Adana, Bolu, Bursa, Konya illerinden de alım yapılacağı aktarıldı.

Konu ile ilgili olarak başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartlar aranıyor. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvurularının kabul edilmeyeceği aktarıldı. İşte adaylarda aranan şartlar:

pexels pixabay 60504

1. 2527 sayılı Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48.maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartlarını taşımak.

Önerilen İçerik :   Ve beklenen oldu! Ev kiralarında düşüş mü başladı?

2. Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 4. maddesinin birinci fıkrasının (c) bendine göre; affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı işlenen suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı işlenen suçlar, milli savunmaya karşı işlenen suçlar, Devlet sırlarına karşı işlenen suçlar ve casusluk, zimmet, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.

3. 18 yaşını doldurmuş olmak.

4. İlan tarihi olan 25/07/2022 tarihi itibariyle en fazla 40 yaşında olmak. 25/07/1982 tarihinden sonra doğmuş bulunmak.

5. Son başvuru tarihi itibariyle en az lise veya dengi okuldam mezun olup, mezuniyet belgesine sahip olmak.

6. Askerliğini yapmış olmak ve bunu da belgelendirmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu