Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Bekir Bozdağ Gündemi Ele Ele Aldı

  • 01 Mart 2018
  • 417 kez görüntülendi.
Bekir Bozdağ Gündemi Ele Ele Aldı
Konu Altı

Bozdağ, Türkiye’nin son zamanlarda içinde bulunduğu gündeme ilişkin açıklama yaparak ABD’nın açıklamalarına da yanıt verdi.

Türkiye’de seçimin ne zaman yapılacağına hükümetin dışındakiler değil hükümet karar verir. Hükümetin kararı da çok açık. Seçim vaktinde yapılacaktır. AK Parti’nin gelenekleri çok açıktır. Yapılmış bütün seçimler vaktinde yapılmış seçimlerdir. Sadece 2007 seçimleri kasımda yapılacakken temmuzda yapılmıştır. Çaresizlikten yapılmış bir çare seçimiydi o. O da erken seçim sayılmaz. Onun dışında tüm seçimler vaktinde yapılmıştır. Bu geleneğe alışmayanlar, bu geleneğe alışsalar iyi olacaktır.

ABD’NİN ‘TÜRKİYE BM KARARINI İYİ OKUMALI’ AÇIKLAMASI

Biz kararı okuduk. Hem de iyi okuduk. Onların esas okumasında fayda vardır. Karara baktığınız zaman bazı yerleşim yerlerinin isimleri sayılıyor. Doğu Guta, Rakka sayılıyor, başka yerler sayılıyor. Sayılan yerler arasında Afrin yoktur. İki, terör örgütü DEAŞ ve bunlarla irtibatlı olanlarla mücadele bu kararın kapsamı dışında tutulmaktadır. Türkiye’nin Zeytin Dalı harekâtı, Afrin bölgesindeki son teröristi etkisiz hale getirmek ve bölgede huzur-barışı yeniden tesis etme hedefiyle başlatılmış ve başarıyla sürdürülmüştür ve bundan sonra devam edecektir. Bu bölgede sadece KCK/YPG terör örgütüne karşı mücadele yürümemektedir, aynı şekilde DEAŞ terör örgütüne karşı da mücadele yürütülmektedir.

‘TERÖR ÖRGÜTLERİ İYİ-KÖTÜ DİYE TASNİF EDİLEMEZ’

ABD’nin odaklandığı terör örgütü DEAŞ’tır. Türkiye’nin odaklandığı terör örgütü de DEAŞ. Ama ABD’nin odaklanmadığı terör örgütlerine mücadele yapılamaz gibi mantığı kabul etmemiz mümkün değildir. Hedeflerine göre terör örgütleri iyi-kötü diye tasnif edilemez. PKK/ YPG/ KCK nasıl eli kanlı bir terör örgütüyse aynı şekilde DEAŞ da terör örgütüdür. “Benim menfaatim varsa ona karşı mücadele meşrudur, ama yoksa mücadele olmaz.” Böyle şey olmaz. Biz net söylüyoruz. Zeytin Dalı harekâtı bölgesinde insani ihtiyaçlara erişimde sıkıntı yaşanmamıştır. Sağlığa erişimde herhangi bir sıkıntı yaşanmamıştır. Bir masum sivilin burnu dahi kanamamıştır. Böylesine hassasiyetle sürdürülen operasyonla ilgili, insani ihtiyaçlarıyla ilgili bir şey söylemek âlemi kör, herkesi sersem sanmaktır.

Bir kez daha söylüyoruz. Bu karar Türkiye’nin Zeytin Dalı harekâtını etkilemeyecektir. Kaldı ki Türkiye bu kararı memnuniyetle karşıladığını da açıklamıştır

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ