Gündem

Bensu Soral aşı açıklaması: Crohn hastasıyım… Bensu Soral hastalığı Crohn nedir? Crohn hastalığı belirtileri nelerdir?

Ünlü oyuncu Bensu Soral sosyal medyada yayınladığı aşı görüntüleri ile polemiğe neden oldu. Kendisine nasıl sıra geldiği ile ilgili yorumlara bakın ne cevap verdi…

Ünlü oyuncu Bensu Soral da Koronavirüs aşısı oldu. Ünlü oyuncunun sosyal medyada bunu paylaşması üzerine sosyal medya yıkıldı. Kendisine bu yaşta nasl sıra geldiğini düşünen sosyal medya kullanıcıları bir çok yorum yaptı. Bu gönderinin altında adeta polemikler deprem etkisi yarattı.

oyuncu bensu soral asida neden oncelikli oldugunu acikladi crohn hastasiyim 862980 5

Başarılı oyuncu Bensu Soral sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda “Sıra bende! En yakın zamanda aşısız kimse kalmasın. Özlem Türeci & Uğur Şahin. Sağlık çalışanlarımızın elleri dert görmesin, iyi ki varsınız!” ifadelerini kullanmıştı.

103301655 koronavirus asisi yaptiran bensu soral oncelikli 140576943689m

Söz konusu paylaşımın altına gelen yorumlardan sonra güzel oyuncu Bensu Soral neden kendisinin öncelikli olarak aşı olduğunu hastalığı ile birlikte açıkladı. Güzel oyuncu paylaşımın ardından bir paylaşım daha yaparak hastalığı ile ilgili bilgi verdi.

İşte Bensu Soral’ın yaptığı o son dakika paylaşımı;

“Merhabalar… Öncelikle aşı sırası ve önceliği gibi konularda büyük bir hassasiyet olmasına çok sevindiğimi ve bu hassasiyeti paylaştığımı belirtmek isterim. Ben Crohn hastasıyım. Crohn; kronik bir rahatsızlık olmakla beraber her hafta kendime iğne yapmamı gerektiren bir hastalık. Maalesef kullandığım ilaç bağışıklığı çok düşürüyor. Bu ilacı kullananlar aşı sıralamasında çok üst sıralarda olmasa da bir önceliği var. Ben de bu sayede aşı olabildim. Asla herhangi bir ayrıcalık söz konusu değildir ve bütün insanlık olarak yaşadığımız bu felakette ayrıcalık talep edecek biri değilim. Hepimize geçmiş olsun.”

103332077 koronavirus asisi yaptiran bensu soral oncelikli 140576946123m

Crohn nedir? Crohn ne demek?

Temelde ağız, yutak, yemek borusu, mide, ince bağırsak, kalın bağırsak ve anüsten oluşan sindirim sistemi içerisinde herhangi bir bölgede yerleşim gösterebilen Chron hastalığı, genel olarak ince bağırsak ve ince bağırsağın kalın bağırsak ile birleşim bölgelerinin çevresinde görülen iltihabi bir durumdur. Bu hastalık genellikle 35 ila 40 yaşları arasında görülür.

Crohn hastalığı belirtileri nelerdir? Crohn belirtileri…

İshal
Karın ağrısı
Bazı durumlarda kabızlık ve şişkinlik
Mide bulantısı ve kusma
Ateş
Anüs çevresinde çatlak oluşumu
Dışkıda kan ve iltihap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu