Ekonomi

Benzin, mazot, motorin fiyatlarında son durum ne? Akaryakıta indirim ya da zam var mı?

Milyonlarca sürücü akaryakıt fiyatlarındaki son durumu merak ederek, benzin fiyatlarında zam ya da indirim olup olmadığını araştırıyor.

Trafiğe çıkmadan önce akaryakıt istasyonlarına uğramayı planlayan sürücüler Benzin, mazot, motorin fiyatlarında son durum ne? Akaryakıta indirim ya da zam var mı? gibi soruların yanıtlarını merak ediyor ve araştırıyor.

Sabah gazetesinde yer alan habere göre, güncel motorin, mazot, LPG, benzin fiyatları İstanbul, Ankara, İzmir gibi şehirlerde değişiklik gösteriyor.

Benzin, mazot, motorin fiyatlarında son durum ne? Akaryakıta indirim ya da zam var mı? sorularının yanıtlarından önce konu ile ilgili son dakika gelişmelerini paylaşalım.

pexels jonathan petersson 399635 2 1

Konu ile ilgili olarak aktarılan detaylara göre, son dönemlerde sık sık gündeme gelen brent petrol piyasasındaki düşüşten akaryakıt fiyatları da nasibini aldı. Konu ile ilgili olarak aktarılan son dakika gelişmelerine göre, geçtiğimiz gün peş peşe mazot, benzin ve motorin fiyatlarına indirim geldi.

Peki benzin, mazot, motorin fiyatlarında son durum ne? Akaryakıta indirim ya da zam var mı?

GÜNCEL MOTORİN VE BENZİN FİYATLARI 31 TEMMUZ 2022

MOTORİN FİYATLARI 31 TEMMUZ 2022

İstanbul motorin fiyatları: 24,51 Türk Lirası
Ankara motorin fiyatları: 24,64 Türk Lirası
İzmir motorin fiyatları: 24,64 Türk Lirası

BENZİN FİYATLARI 31 TEMMUZ 2022

İstanbul motorin fiyatları: 22,23
Ankara motorin fiyatları: 22,38
İzmir motorin fiyatları: 22,38

pexels szabolcs toth 3185491 2 1
benzin

Açıklanan son dakika detaylarına göre, dün 102,88 dolara kadar çıkan Brent petrolün varil fiyatı, günü 101,67 dolar seviyelerinde tamamladı. Brent petrolün varil fiyatı bugün saat 09.17 itibarıyla kapanışa göre yüzde 1,3 artış gösterdi ve 103 dolar şeklinde oldu. Yine açıklanan detaylara göre, aynı dakikalarda Batı Teksas türü (WTI) ham petrolün varili 98,56 dolardan alıcı bulmuştu.

Söz konusu fiyatlardaki yükselişte, ABD’nin ticari ham petrol stoklarında yaşanan azalmalar etkili oldu. Yine aktarılan son dakika detaylarına göre, ABD Enerji Enformasyon İdaresi, ülkedeki ticari ham petrol stoklarının geçen hafta yaklaşık olarak 4 milyon 500 bin varil azalarak 422 milyon 100 bin varile düştüğünü duyurmuştu. Piyasa beklentisi ise söz konusu stokların yaklaşık olarak 4 milyon 300 bin varil azalacağı şeklindeydi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu