Ekonomi

Benzin ve motorine indirim müjdesi! Duyan bayram ediyor!

Gündemden düşmeyen petrol fiyatları, olumsuz ekonomik veriler ve resesyon beklentileriyle son 6 ayın en düşük seviyelerine ulaşmıştı. Konu ile ilgili olarak aktarılan detaylara göre, bu kapsamda sektör kaynaklarının aktardığı detaylara göre, benzin litre fiyatına 1,05, motorin litresine ise 75 kuruş indirim gelmesi bekleniyor.

Peki akaryakıt fiyatlarına indirim gelecek mi? Benzin fiyatlarına indirim gelecek mi? Motorin fiyatlarına indirim gelecek mi? Akaryakıt fiyatlarında son durum ne?

Açıklanan son dakika detaylarına göre, petrol fiyatları, dünya genelinde açıklanan olumsuz ekonomik veriler ve resesyon beklentileriyle dalgalı seyrine devam ediyor. Yine aktarılan detaylara göre, dün 102,41 dolara kadar çıkan Brent petrolün varil fiyatı, günü 96,78 dolar seviyelerinde tamamladı.

Peki akaryakıt fiyatlarına indirim gelecek mi? Benzin fiyatlarına indirim gelecek mi? Motorin fiyatlarına indirim gelecek mi? Akaryakıt fiyatlarında son durum ne?

pexels jonathan petersson 399635 2 1
benzin

BENZİN VE MOTORİNE İNDİRİM Mİ GELİYOR?

Mynet tarafından aktarılan haber göre; brent petrolün varil fiyatı, bugün saat 09.28 itibarıyla kapanışa göre yüzde 0,23 düşüş gösterdi ve 96,55 dolar şeklinde oldu. Yiine verilen son dakika bilgilerine göre, aynı dakikalarda Batı Teksas türü (WTI) ham petrolün varili 90,50 dolardan alıcı buldu. Böylelikle de Brent petrolün varil fiyatı, son 6 ayın en düşük seviyelerine düşmüş oldu.

Önerilen İçerik :   Cumhurbaşkanı Erdoğan resmen açıkladı! TOKİ 2022 sosyal konut başvuruları ne zaman başlayacak?

Peki akaryakıt fiyatlarına indirim gelecek mi? Benzin fiyatlarına indirim gelecek mi? Motorin fiyatlarına indirim gelecek mi? Akaryakıt fiyatlarında son durum ne? İşte detaylar…

Açıklanan detaylara göre, gündemden düşmeyen petrol ve döviz kuru fiyatlarına göre değişen akaryakıt fiyatlarında 26 Temmuz Salı günü motorin fiyatlarına 92 kuruş indirimden sonra 27 Temmuz tarihinde benzin fiyatlarına 50 kuruşluk indirim gelmişti. Yine aktarılan detaylara göre, 30 Temmuz tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde otogazın (LPG) litre fiyatına 30 kuruş zam yapılmıştı.

Yine verilen bilgilere göre, Brent petrol piyasasında gözlemlenen düşüşten sonra LPG, motorin ve benzin fiyatlarında bir indirim beklentisi meydana geldi. Konuyla ilgili açıklama yapan sektör kaynaklarından elde edilen bilgilere göre benzine 1,05 TL, motorine 75 kuruş indirim yapılması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu