Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Berat Albayrak Açıklama Yaptı! Enflasyonda Düşüşlerin Aralık Ayında Meydana Geleceğini Söyledi…

  • 23 Kasım 2018
  • 335 kez görüntülendi.
Berat Albayrak Açıklama Yaptı! Enflasyonda Düşüşlerin Aralık Ayında Meydana Geleceğini Söyledi…
Konu Altı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, TBMM’de Plan Bütçe Komisyonu’nda bir takım açıklamalar altına imza attı. Yapmış olduğu konuşmada, Gerek üreticilerin, gerekse tüketicilerin enflasyonunda düşüş görülecek olduğunu emin bir şekilde söyledi. Alınan tedbirlerin sonucunu Aralık ayında net bir şekilde görecek olduklarını da sözlerine ekledi.

TBMM’de plan ve bütçe komisyonunda bir takım açıklamalar altına imza atan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 2019 yılının çok farklı bir ihale metodolojisi izlenecek yıl olduğunun altını çizdi. Üretici ve tüketici enflasyonunda düşüş ortaya çıkacağını vurgulayan Albayrak, Aralık ayını ele alarak, İhracatın büyüdüğü ve güçlü rakamların kendini göstermeye başladığı bir ay olacağına dikkat çekti. Bugün devlet bilançosunun da kasanın da şimdiye kadar hiçbir zaman güçlü olmadığı kadar güçlü olduğunu da açıklamalarına ekledi.

Düşüş Gelecek Ay Görülecek

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak yaptığı açıklamalarla umut doldurdu. 2019 yılı içerisinde normalden farklı bir ihale metodolojisi izleyecek olduklarının altını çizerek açıklamalarına devam eden Albayrak, Üretici ve tüketici enflasyonunda Aralık ayında aşağı doğru düşüş gerçekleşeceğini ve bunun net bir şekilde görüleceğini ifade etti.

Devlet Kasası, En Güçlü Dönemini Yaşıyor

Albayrak, Aralık ayı içerisinde ihracat oranlarının uçuşa geçtiği çok büyük rakamlar elde edeceklerini iletirken, bugün hem devlet bilançosunun hem de devlet kasasının tarihte hiçbir zaman olmadığı kadar güçlü olduğunu, 2018 Kasım itibarıyla en güçlü dönemini yaşadığını anlattı.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ