Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Beşiktaş’tan Rafael Da Silva çıkarması

  • 19 Haziran 2018
  • 396 kez görüntülendi.
Beşiktaş’tan Rafael Da Silva çıkarması
Konu Altı

İstikbal sezon için transfer çalışmalarını sürdüren Beşiktaş, ilk resmi imzayı Rafael Da Silva’ya attırmak amacında.

Teknik direktör Şenol Güneş’in isteği doğrultusunda transferde önceliği sağ bek ve santrfor bölgelerine veren Siyah-Beyazlılar, Lyon’un Brezilyalı sağbeki Rafael Da Silva için son görüşmeleri yapıyor. Fransız ekibi ile 5 milyon Euro seviyesinde başlayan pazarlıkların 2 haftalık süreçte Beşiktaş’ın istediği seviyelere geldiği ve final görüşmelerinin bu hafta yapılacağı öğrenildi.

Beşiktaş transfer komitesi hafta sonuna kadar Fransa’ya giderek Lyon yetkilileri ve Rafael’in kendisi ile bir araya istikbal ve bu görüşmelerde resmi imzayı attırmaya çalışacak. Lyon ile derhal derhal bütün konularda anlaşılmasına rağmen sonraki satıştan pay ve bonuslar konusunda pürüzlerin kaldığı ve bu pürüzlerin de Fransa’da yapılacak sima yüze görüşmelerle çözümleneceği öğrenildi.

ADRİANO VE MARCELO RAFAEL’İN BEŞİKTAŞ’IN SEÇMESİNDE ETKİLİ ODU

7 sezon Manchaster United ve 3 sezon Lyon’da oynayan Rafael Da Silva’nın Beşiktaş’ın teklifine evet demesinde Adriano ve Lyon’da forma giyen eski Beşiktaşlı Marcelo etkili oldu. Beşiktaş’ı ve Şenol Güneş’i seçmekle en doğru tercihini yapacağını söyleyen Marecelo’nun yanı dizi Beşiktaş ve Türkiye ilgili bilgi aldığı Adriano’nun verdiği referansların Rafael üzerinde oldukça fazla tesir yarattığı bildirildi.

SANTRFOR İÇİN BEKLEME KARARI

Transfer döneminde kadrosuna mutlaka bir santrfor katacak olan Beşiktaş, Negredo ve Vagner Love’ın durumunda bir değişiklik olmayınca bekleme kararı aldı. Yönetimin satmak istemesine rağmen gelen tekliflerin beklentilerin fazla altında kalması şu an için transfer komitesinin elini ayağını bağlamış durumda. İki oyuncunun aldığı ücretin yıllık 6 milyon 350 bin Euro olması, öneri sunulan golcülerin bekletilmesine ve Demba Ba örneğinde olduğu gibi diğer kulüplerin devreye girmesine yol açıyor. Bu sebeple bir süre bekleme kararı olan transfer komitesi, son deva olarak her iki oyuncuya da 1 yıllık ücretine karşılık bonservisini öneri etme seçeneğini masaya yatıracak ve sonrasında santrafor transferi yapacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ