Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Beslenme Saati İçin Öğretmenler Eğitim Alacak

  • 15 Ekim 2018
  • 2.107 kez görüntülendi.
Beslenme Saati İçin Öğretmenler Eğitim Alacak
Konu Altı

Sabri Ülker Vakfı; bir ilke imza attı ve MEB ile bir işbirliği yaparak yeni bir projenin okullarda hayat bulmasına yardımcı oldu. 2018-2019 yılı için belirli şehirlerde öğretmenlerin beslenme saatleri için eğitim almasına karar verildi.

9 Şehirde Öğretmenler Eğitim Alacak

MEB destekli proje için şu anda 10 adet il seçilmiş durumda. Bu bölgeler pilot bölge olarak belirlendi. Yeterli verim alınması halinde sonraki dönemde bütün ülke genelinde eğitimin öğretmenlere verilmesi bekleniyor. Şehirler; Antalya, İstanbul, Trabzon, Sinop, Erzurum; İzmir, Kahramanmaraş, Aydın ve Kayseri olarak belirlendi.

Sabri Ülker Vakfı; daha önce de bu tarz konularda çeşitli projelere imza atmıştı. 2011 yılında da Yemekte Denge Eğitim Projesi ile dikkat çeken vakıf, yeni projesinde de Milli Eğitim Bakanlığı desteği alarak konusundaki başarısını kanıtladı demek mümkün.

Yemekte Denge Eğitim Projesi 6 Milyondan Fazla Kişiye Ulaştı

Vakıf tarafından gerçekleştirilen eski projenin kapsamı değerlendirildiğinde yeni projelerinin destek alması son derece olağan. Daha önce projelerinin 6 milyon üzerinde kişiye ulaştığını; Eskişehir, Rize, Bursa ve Ankara gibi şehirlerde etkili sonuçlar doğurduğunu biliyoruz.

Yeni projenin ise şu anda 1000’den fazla öğretmene ulaşması amaçlanıyor. Öğretmenlerin eğitim almasının nedeni ise öğrencilere daha verimli olabilmek. Öğrencilere bilgilerin doğru bir şekilde aktarılabilmesi için öğretmenlerin bu konuda eğitim almaları proje kapsamında bir gereklilik olarak ele alınıyor.

Projenin başarılı olacağı da yapılan öngörüler arasında.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ