Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Beyaz Saray: Türkiye’nin vergi kararı üzücü ve yanlış yöne giden bir adım

  • 16 Ağustos 2018
  • 354 kez görüntülendi.
Beyaz Saray: Türkiye’nin vergi kararı üzücü ve yanlış yöne giden bir adım
Konu Altı

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, düzenlediği basın toplantısında Türkiye’nin Amerikan mallarına yönelik ek vergi kararına ilişkin “Üzücü ve yanlış yöne giden bir karar” ifadesini kullandı. Sanders, “Rahip Brunson serbest bırakılsa bile vergiler indirilmeyecek” dedi.İlişkili Haberler

  • ABD Reis Yardımcısı Pence: Rahip Brunson, masum bir adam, hak onun serbest bırakılmasını istiyor

Son dakika haberi! Ak Saray Sözcüsü Sarah Sanders, Türkiye’nin ABD ürünlerine uyguladığı ek vergiler ve Rahip Brunson ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders Türkiye’nin Rahip Brunson’a fazla haksız davrandığını söyledi. Brunson iade edilse bile Türkiye’ye yönelik vergilerin kaldırılmayacağını belirten Sanders “Brunson iade edilirse Türkiye’ye yaptırımları kaldırmayı düşünürüz” dedi.

Türk lirasındaki paha kaybının ABD kaynaklı olmadığını da vurgulayan Sözcü “Bu sorun uzun vadeli bir gidişatın sonucu” diye konuştu. Sanders, Türkiye’nin ABD ürünlerine yönelik ek vergi kararınıysa “Üzücü ve yanlış yönde atılmış bir adım” olarak değerlendirdi.

ABD ÜRÜNLERİNE EK VERGİ

ABD menşeli bazı ürünlerin ithalatında ek mali yükümlülük uygulanan oranlar yüzde 100 artırılmıştı.

Yapılan düzenleme ile kuruyemiş ürünlerine yüzde 20, prince yüzde 50’ye, alkol oranı yüzde 80’den az olan içeceklere yüzde 140, tütün ürünlerine yüzde 60 ve binek otomobillere yüzde 120 ek vergi uygulanacak.

İthalatında ek mali yükümlülük öğrenim edilecek bazı ABD menşeli ürünler ve uygulanacak yeni oranlar:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ