Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Beyaz Saray’a Bombalı Paket Gönderildi! Obama ve Clinton…

  • 25 Ekim 2018
  • 337 kez görüntülendi.
Beyaz Saray’a Bombalı Paket Gönderildi! Obama ve Clinton…
Konu Altı

Eski ABD Başkanı Barack Obama ve Dışişleri Bakanı Hillary Cliton’a bomba dolu bir paket gönderildi. ABD basını ise Beyaz Saray’a gönderilen bu söz konusu bombalı paketin herhangi bir zarar açmadan engellendiğini iletti.

Amerikan’ın dünyaca ünlü gazetesi New York Times, ABD eski başkanı Barack Obama ve eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton’un ofislerine bomba yüklü bir paket gönderildiği yönünde bir haber yaptı.

ABD basınında büyük yankı uyandırdıktan sonra tüm dünyada ses getiren bu habere göre, ABD eski başkanı Barack Obama ve ABD eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton’un ofislerine bomba yüklü bir paket iletildi. Bombalı paketler, gelen kargoları didik didik arayan gizli servis elemanlarınca tespit edildi. Paketler Obama ve Clinton’a iletilmeden herhangi bir zarar doğurmadan imha edildiler. Yetkililer, bombalı paketlerden 2 gün önce dünyaca ünlü iş adamı Soros’un evine de gönderildiğini ve aynı taraftan gönderildiğini ilettiler.

CNN International kanalı, Beyaz Saray’a bir bombalı paket iletisi gerçekleştirildiği, gönderilen paketin ise engellendiğini anlattı. Obama ve Clinton’a gönderilen söz konusu bombalı paket iddialarına ise ABD Başkanı Donald Trump yanıt verdi. Beyaz Saray tarafından olayın gündemde olduğu ve her türlü çalışmanın başlatıldığına dikkat çekti.

CNN çalışanı Eric Levenson ise New York’ta yer alan CNN binasının tamamen boşaltıldığının altını çizdi. Levenson, olay yerine gelen polis sayısının sayılamayacak kadar fazla olduğunu da sözlerine ekledi.

New York’ta yer alan Time Warnet Center’ın da yine şüpheli bir paket bulunması sebebiyle tamamen boşaltıldığı iletilirken, 55 katlı 230 metre yüksekliğindeki ikiz kulelerden meydana gelen Time Warnet Center’ın çok kısa bir sürede tahliye edilebilmesi dikkat çekti.

ABD’li dünyaca ünlü milyarder olan George Soros’un evinde yer alan posta kutusuna da, içerisinde patlayıcı birkaç madde yer alan paket gönderilmişti. Birkaç gün önce gerçekleştirilen bu olayın bugün Beyaz Saray’da yapılmasıyla birlikte göndericilerin aynı kişi veya grup olduğu söyleniyor.

ABD’de Soros’un aşırı sağcılar tarafından hedefte olduğu iletilirken, Soros’un ve Beyaz Saray’ın bu bomba yüklü paketlerle birlikte diken üstünde durduğu, soruşturmayı direkt olarak FBI’ya tüm yetkileriyle birlikte verdiği belirtildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ