Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Bilmeniz gereken 9 maskara hilesi

  • 22 Haziran 2018
  • 554 kez görüntülendi.
Bilmeniz gereken 9 maskara hilesi
Konu Altı

Bilmeniz gereken 9 maskara hilesi3 saat önce

Maskara uygularken başvuracağınız hilelerle kirpiklerinizi istediğiniz gibi göstermeniz mümkün! En yakın arkadaşınız Yüksek Topuklar olarak sizler, maskara uygularken ve kullanırken bilmeniz gereken ipuçları veriyoruz. Maskara hileleriyle istediğiniz kirpik görünümüne kavuşun!

Kirpikleri uzun göstermek için

Kirpiklerinizi daha uzun göstermek istiyorsanız, maskarayı ilk olarak kirpiklerinizin uç kısımlarına sürün. Daha sonra, dipten uçlara doğru maskarayı uygulayabilirsiniz.

Göz kapaklarınıza bulaşmasını önlemek için

Maskaranın göz kapaklarınıza bulaşmasını önlemek istiyorsanız, sürdükten sonra ellerinizi sallayarak kirpiklerinizdeki maskaranın daha hızlı kurumasını sağlayabilirsiniz.

Maskaranın göz altlarına bulaşmasını önlemek için

Özellikle alt kirpiklere maskara uygularken, göz altlarına bulaşır. Bunu önlemek için, bir kaşık alarak göz altınızda tutun ve maskaranızı uygulayın. Böylece, maskara göz altlarınıza değil kaşığa bulaşır.

Yapışan kirpikleri ayırmak için

Bazı maskaralar kirpiklerinizin birbirine yapışmasına sebep olabilir. Bu durumda, makyaj temizleme suyundan faydalanabilirsiniz. Kullanmadığınız bir maskara fırçasını makyaj temizleme suyuna batırın ve yapışan kirpiklerinize uygulayın.

Maskara lekelerini temizlemek İçin

Maskara lekelerini temizlemek için bir kulak çubuğunu nemlendiriciye sürün ve bulaşanları temizleyin.

Maskaranın kurumasını önlemek İçin

Maskaranızın ivedi kurumasını istemiyorsanız, fırçayı maskaranın içinde ileri art yapmamaya itina gösterin. Bunun yerine, fırçayla üründen alın ve çekin. Çünkü fırçayla beraber şişeye dolan hava kabarcıkları, maskaranızın kurumasına sebep olur.

Kuruyan maskara için

Bir kaseye sıcak su koyun ve içine kurumuş maskaranızı koyun ve biraz bekletin. Maskaranızın eski haline dönecektir.

Maskara uygulamadan evvel kirpiklerinize

Maskara sürmeden evvel kullanmadığınız pak bir maskara fırçasına vazeline sürün ve kirpiklerinize uygulayın. Bu sayede, kirpikleriniz daha yoğun, parlak ve kalın gözükecektir.

Maskarayı eşit şekilde uygulamak için

Maskarayı kirpiklerinize eşit bir şekilde, her noktaya uygulamak istiyorsanız, gezi boyu maskaraları tercih edin. Gezi boyu maskara fırçaları daha küçüktür. Bu sayede, kirpiklerinizin ulaşılması zor yerlerine bile sürebilirsiniz.

Maskara hilelerini öğrendiniz. Makyaj hakkında öbür yazılarımızı okuyun:

Hangi elbiseye hangi makyaj gider?Yaşlı gösteren makyaj hatalarıRenkli gözler için makyaj önerileri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ