Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Binali Yıldırım Meclis Başkanlığı İstifasıyla İlgili Çıkan Tartışmalara Yönelik Son Açıklamayı Yaptı!

  • 07 Ocak 2019
  • 314 kez görüntülendi.
Binali Yıldırım Meclis Başkanlığı İstifasıyla İlgili Çıkan Tartışmalara Yönelik Son Açıklamayı Yaptı!
Konu Altı

Mevcut TBMM Başkanı ve AKP İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı olan Binali Yıldırım, Meclis Başkanlığı istifasına yönelik çıkan tartışmalarla ilgili olarak son noktayı koyacak açıklamayı yaptı. Hukukun bulunduğu bir alanda etik konuşulmayacağını anlattı. TBMM Başkanlığı’ndan istifa etme noktasında kararında hiçbir değişiklik olmadığını ve istifa etmeyeceğini dile getirdi.

“İstanbul’u Dinleyeceğiz”

İstanbul’u Dinleyeceğiz diyerek açıklamalarına başlayan Yıldırım, kendilerinin gözlerinin açık olacağını belirtti. İstanbul’u gözleri açık, kulakları delik bir şekilde dinleyeceklerini, 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerle birlikte yeni bir dönemi açacaklarını vurguladı.

Belki 25 yıl daha devam edecek olan uzun bir sürecin ilk adımını bu şekilde atmayı hedefleri arasında aldıklarını da sözlerine ekleyerek açıklamalarına devam etti. Bu seçimlerin genel seçim olarak görülmesi ya da referandum olarak görülmesinin İstanbul’a yapılacak iyiliklerden değil kötülüklerden olduğunu ifade eden Yıldırım, Mecbur kalınmadığı sürece bu alan dışındaki hiçbir konu için mesai harcayıp zamanını öldürmeyeceğinin altını çizdi.

Yeni Bir Dönem…

İstanbul yönetiminde 25 yıllık geçmişlerinin bulunduğunu vurgulayan Yıldırım, 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerinin bir 25 yıl daha devam edecek olan bir dönemin kapılarını aralama noktasında atılacak bir adım olabileceğini, hedeflerinin bu olduğunu sözlerine ekledi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 2023 yılında 100. kuruluş yıldönümüne gireceğini ileten Yıldırım, Türkiye’nin koyduğu tüm hedeflere doğru koşar adımlarla ilerlediğini, İstanbul’u da kendilerinin hedeflerle ilerleteceklerini, İstanbul’a 1967 tarihinde geldiğini anlatan Yıldırım, 1967 yılı Eylül ayında İstanbul’un muhikkimi olduklarını, 3 Kasım 2002’ye kadar hayatını İstanbul’da devam ettirdiğini, Tarih ve coğrafyadan gelen bir dinginliği bulunan İstanbul’un tarihinin 2500 yıl olduğunun bilindiği fakat kendileri tarafından yapılan Marmaray projesiyle birlikte gerçekleştirilen çalışmalarla 8500 yıllık olduğunun tespit edildiğini, belki yeni kazılarla eski tarihlerin de bulunabileceğini aktardı.

Norveç Nüfusu Kadar Öğrenci

İstanbul’un her türlü farklılıkla uyum içerisinde olan bir şehir olduğuna dikkat çeken Yıldırım, içerisinde Müslüman’ın, Hristiyan’ıni, Musevi’nin, 3 semavi dinin yer aldığını, kültürel bir sinerjinin bu doğrultuda en etkin şekilde oluştuğunu, nüfusun toplam %45’inin 30 yaştan düşük olduğunu, yani İstanbul’un çok genç bir şehir olduğunu anlattı. Türkiye’de yer alan üniversite sayısının 206 olduğunu, bu üniversitelerin 61 tanesinin İstanbul’da yer aldığını,, Norveç’in nüfusu kadar öğrenci nüfusu olduğunu söyleyerek sözlerini noktaladı ve İstanbul’un geleceğine yönelik olan konulara geçiş yaptı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ