Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Bir Vatandaş Nimet Abla’dan 30.000 Milli Piyango Bileti Satın Aldı!

  • 26 Aralık 2018
  • 739 kez görüntülendi.
Bir Vatandaş Nimet Abla’dan 30.000 Milli Piyango Bileti Satın Aldı!
Konu Altı

Yılbaşına sadece birkaç günün kaldığı şu günlerde Milli Piyango umudu her geçen gün artıyor. Milli Piyango’nun toplam 70 Milyon TL değerindeki ikramiyesini duyanın gözleri parlıyor. Nimet Abla’nın önünde metrelerce kuyruk oluşmuş durumda. Nimet Abla’dan kim olduğu bilinmeyen bir kişinin toplam olarak 30.000 adet bilet satın aldığı bilgisine ulaşıldı.

525.000 TL’lik Milli Piyango Bileti Aldı

İstanbul’da en çok bilet satışı yapılan yerlerin ilk sırasında gelen Nimet Abla’dan yapılan iddialara göre kimliği belirsiz bir şahıs toplam olarak 30.000 adet bilet satın almış. Konuya yönelik Milliyet Gazetesin’de bulunan köşesinde birtakım açıklamalar yapan Özay Şendir, canlı yayında bu biletlerin maliyetini hesapladığını dile getirdi. Toplam olarak 525.000 TL ettiğini aktardı. Piyango bileti için 525.000 TL harcama yapan birinin toplam servetinin ne kadar olduğunu çok düşündüğünü dile getiren Şendir, Çeyrek bilete ikramiye isabet ettiği zaman toplam elde edilecek gelirin 17.500.000 TL olduğunun altını çizdi.

Nimet Abla Kimdir?

Nimet Abla’nın önünde uzun kuyruklar oluşuyor. Dolayısıyla Neden? Sorusu ortaya çıkıyor. Nimet Abla bugüne kadar toplam olarak 40 kişiyi Milli Piyango’dan zengin etmiş bir isim olarak ön plana çıkıyor. Yaşı 27 iken İsmail Bey ile dünya evine girmişti. İsmail Bey, 1928 yılında dükkanında piyango biletleri satıyordu. Biletleri esnafa veresiye olarak dağıtmakta olan İsmail Bey, bu biletlerin parasını alamıyordu. Tam iflas edeceği esnada Nimet Abla dükkanı yönetmeye başladı ve sattığı biletlerden birine 100.000 TL’lik ikramiye çıktı. Ardından ise ikramiyelerin ardı arkası kesilmedi. Bu sayede Nimet Abla ünlü oldu. Şuanda Nimet Abla’yı işleten kişi yine Nimet ismindeki yeğeni Nimet Özden.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ