Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Birleşmiş Milletlerden Açıklama Geldi! 3 Milyon Suriyeli Türkiye Sınırına Kaçtı…

Suriye İdlib şehrinden tekrardan saldırı ve ölüm haberleri gelmeye başladı. Rejim ve Rusya uçakları tarafından İdlib’e gerçekleştirilen saldırılar sonucu hayatını kaybedenlerin sayısı 15 oldu. Saldırılar sonucu 3 milyon kişi ülkeden kaçarak Türkiye sınırına geldi.

  • 30 Temmuz 2019
  • 418 kez görüntülendi.
Birleşmiş Milletlerden Açıklama Geldi! 3 Milyon Suriyeli Türkiye Sınırına Kaçtı…
Konu Altı

Birleşmiş Milletler Genel Sekreter Sözcülerinden olan Farhan Haq, saldırılan büyük bir hızla devam ettiği İdlib’den kaçan Suriyelilerin Türkiye sınırına dayandığıyla ilgili bilgi aktarımında bulundu. Esad rejimi ve Rusya tarafından gerçekleştirilen ortak hava saldırıları, İdlib’de büyük bir hızla devam ediyor.

Türkiye’ye Sığındılar

Esad rejimi tarafından düzenlenen saldırıların ardından bölgede yer alan 3 milyona yakın Suriyeli, bu saldırılardan kurtulabilme amacıyla İdlib’den Türkiye sınırına sığındı. Sınır kapısı tıklım tıklım. 3 milyon Suriyeli Türkiye’ye girebilmek için her şeyi deniyor.

Açıklama Geldi

Haq, bölgede ikamet eden toplam 3 milyon Suriyelinin güvenliğinden endişe duyduklarının altını çizerek, binlerce kişinin çatışmalar sebebiyle haftasonu Türkiye sınırına geldiğini, son 4 ayda çatışmalardan dolayı ölen kişi sayısının 500 olduğunu; 7 okul ve bir sağlık merkezinin de büyük hasar aldığını ifade etti.

Türkiye’nin Sınırda Çalışmaları Devam Ediyor

Türkiye, Suriyeli sığınmacılarla mücadeleye devam ediyor. 3 milyon Suriyelinin sınırı geçmemesi adına büyük bir çalışma yapılıyor.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ