DünyaEkonomi

Bitcoin düşüşte! Tesla’dan Bitcoin’e darbe!

TESLA BİLANÇOSUNU DUYURDU! ELİNDEKİ KRİPTO PARALARIN ÇOĞUNU SATMASI DİKKAT ÇEKTİ!

Tesla’nın elindeki Bitcoin’lerin yüzde 75’ine yakın bir oranını sattığını duyurmasının ardından gözler Bitcoin’e çevrildi. Haber duyulur duyulmaz Bitcoin’de düşüş yaşandı. Düne göre % 5’ten fazla düşüş gören Bitcoin, 22 bin 500 doların altına kadar geriledi.

TESLA İKİNCİ ÇEYREĞİN BİLANÇOSUNU AÇIKLADI!

Ntv haber‘den edinilen bilgiye göre, Tesla 2022 yılının ikinci çeyreğine ilişkin bilançosunu duyurdu. Açıklanan sonuçlara göre, Tesla’nın sahip olduğu kripto paraların büyük bir bölümünü satması dikkat çekti. Elektrikli otomobil üreticisi olan Tesla, elinde bulundurduğu Bitcoinlerin %75’ini, 936 milyon dolar karşılığında da nakde çevirdiğini duyurdu. Böylelikle Bitcoin, 22 bin 500 dolar seviyesinin altını görmüş oldu ve geriledi.

elon musk crazy

GELİRİ 16.9 MİLYAR DOLAR!

Gelirin yüzde 42 oranında arttığı gözlemlendi. Açıklanan mali tablo sonuçlarına göre; şirket gelirinin bu yılın ikinci çeyreğinde % 42 artması sonucu 16,9 milyar dolara yükseldiği de belirtildi. Elindeki kripto paraları nakite çevirmesi neticesinde geliri artıp net karı %62 yükselişle 2,6 milyar dolara çıkan Tesla’nın elindeki bu kripto paraları neden sattığı da merak konusu oldu.

Daha önceki haberlerimizde, elektrikli otomobil üretim şirketi Tesla’da işten çıkarmalar yaşandığını, Tesla CEO’su olan Elon Musk’ın, yaptığı açıklamalarda maaşlı çalışanlarının %10’unu azaltma planları ve buna bağlı olarak maliyetleri azaltma düşüncelerinin olduğunu ve bunun ana hatlarıyla belirlendiğini söylediğini açıklamıştık.

Önerilen İçerik :   Fed faiz kararını açıkladı! Altın ve dolar ne tepki verdi?

Daha önceden de Tesla , California eyaletindeki elektrikli araç üretimi yapan bir şirketinde çalışmalara son verdiğini söyleyerek oto pilot ekibinde çalışan yüzlerce personeli işten çıkarmıştı. Ve bu işten çıkarılan çalışanlarının çoğunluğunun da maalesef saatlik çalışanlar olduğu söylenmişti.

DÜNYA DEVİ TESLA’DA BİR SORUN MU VAR?

Önce maliyetlerin azaltılacağının açıklanması, ardından çalışanların işten çıkartılması ve şimdi de elindeki kripto paraları nakde çevirmesi ise akıllara tek bir soruyu getirdi: 2003 kuruluş tarihli Teksas merkezli dev şirket Tesla, büyük bir sıkıntı mı yaşıyor? Tesla’da bir sorun mu var?

Elon Musk’ın elektrik teknolojisine büyük katkıları olan ünlü mucit ve elektrik mühendisi olan Nikola Tesla’dan esinlenerek ismini Tesla olarak koyduğu dünya devi şirket, Bitcoin sattığını açıklayarak kripto piyasasında deprem etkisi yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu