Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

BM’den ABD’nin UNRWA’ya yardımlarını durdurma kararına tepki

  • 02 Eylül 2018
  • 344 kez görüntülendi.
BM’den ABD’nin UNRWA’ya yardımlarını durdurma kararına tepki
Konu Altı

BM Umumi Sekreter Sözcüsü Stephane Dujarric, BM Umumi Sekreteri  Antonio Guterres adına yaptığı yazılı açıklamada, “ABD’nin, Filistinli  mültecilere esas hizmetleri sağlayan ve bölgedeki istikrara katkı yapan  Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım Ajansına (UNRWA) mali  yardımları tamamen durdurma kararını esefle karşılıyoruz.” ifadelerine yer verdi.

ABD’nin yıllardır UNRWA’ya yaptığı yardımlardan ötürü memnuniyet  duyduklarını belirten Dujarric, Guterres’in bu ajansın elçilerine ebedi itimat  duyduğunu vurguladı.

İLİŞKİLİ HABERSon Dakika… ABD dünyaya duyurdu! Tamamen durdurma kararı aldılar

UNRWA Umumi Direktörü Pierre Krahenbühl’ün ajansın bu sene karşı  karşıya kaldığı beklenmedik mali krizle başa çıkması için hızlı, yenilikçi ve  yorulmadan gayret sarf ettiğine değinen Dujarric, “Krahenbühl, donör tabanını  genişletmiş, mühim miktarda yeni fon ve destek alanı bulmuştur. Ayrıca UNRWA,  verimi artırmak ve harcamalar düşürmek için olağanüstü iç idare tedbirleri  almıştır.” bilgisini paylaştı.

Dujarric, UNRWA’nın çoğu vakit zor şartlar altında, aka bir gereksinim  içinde olan Filistinli mültecilere yüksek kalitede eğitim, sıhhat ve öbür esas  hizmetleri  sağladığına işaret ederek, “Genel Sekreter (Guterres), öbür ülkeleri  oluşan finansal boşluğun doldurulmasına yardım etmeye çağırıyor,  böylece UNRWA  hayati önemdeki yardımlarını devam ettirdiği gibi umutsuz durumdaki bu topluma da  umut olmayı sürdürür.” değerlendirmesinde bulundu.
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ