Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Brüksel’de AB zirvesi: AB liderleri Skripal saldırısı konusunda İngiltere’ye destek verdi

  • 23 Mart 2018
  • 381 kez görüntülendi.
Brüksel’de AB zirvesi: AB liderleri Skripal saldırısı konusunda İngiltere’ye destek verdi
Konu Altı

Belçika’nın başkenti Brüksel’de yapılan AB Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi’nin ilk günü sona erdi. Liderler eski Rus ajanı Sergey Skripal’in zehirlenmesi konusunda İngiltere’nin yanında yer aldıklarını açıkladı.

Belçika‘nın başkenti Brüksel’de yapılan Avrupa Birliği Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi‘nin ilk günü sona erdi. Toplantıların ardıdan bir bildiri yayınlandı. Bildiride AB liderlerinin, Skripal saldırısının arkasında aka ihtimalle Rusya’nın olduğu ve makul diğer bir izah bulunamadığı konusunda londra ile hemfikir olduğu belirtildi. Hücum şiddetle kınanırken, Rusya’ya karşı atılacak adımların değerlendirileceği anlatım edildi.

Diplomatik kaynaklar da AB’nin Rusya’daki temsilcisinin düşünce alışverişinde bulunmak üzere art çağırılacağını bildirdi. Zirvenin ardından konuşan Almanya Başbakanı Angela Merkel de AB’nin sinir gazı saldırısı konusunda beraber devinim etmeye kararlı olduğunu söyledi.

AB liderleri Batı Balkanlar, Türkiye ve Brexit gibi konuları bugünkü oturumda ele alacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ