Her ne kadar kış aylarını geride bırakmış olsak da bazen kaptığımız enfeksiyondan dolayı boğazlarımızda ağrılar oluşabiliyor. Bu bitki çayları boğaz ağrısına çok iyi geliyor! Boğaz ağrısına iyi gelen çaylar!

Bu bitki çayları boğaz ağrısına çok iyi geliyor! Boğaz ağrısına iyi gelen çayları sizler içni bugün derledik. Yaz aylarına gelmemizle birlikte evet hastalıklar azaldı ancak bazen kaptığımız bir enfeksiyondan dolayı boğazlarımızda ağrılar olabiliyor.

Pandem isürecinde herkes kendi kendinin doktoru oldu bir nevi. Hemen her hastalıkta hastanelere koşmamayı öğrendik. Bugün de sizler için boğaz ağrısına iyi gelen çayları araştırdık. Bu bitki çayları boğaz ağrısına çok iyi geliyor! Boğaz ağrısına iyi gelen çaylar!

Bu bitki çayları boğaz ağrısına çok iyi geliyor! Boğaz ağrısına iyi gelen çaylar!

Hemen ilaca başvurmadan, evde pratik çözümler sunan fikirleri uygulamadan önce alanında uzman bir doktora başvurmak en önemlisi tabiki ancak evde kolaylıkla yapabileceğimiz bu çaylar ile de bir kaç günde toparlamak mümkün.

Papatya Çayı

Papatya Çayı boğaz ağrıları için oldukça iyi gelen bir çay türüdür. Papatya zaten boğaz ağrısı için uzun zamandır tıbbi amaçlar için kullanılmaktadır. Antienflamatuar ve antioksidan özellikleri bulunur. Bu çay soğuk algınlığı semptomlarını da azaltmaya yardımcı olmaktadır. Ayrıca iltihabı önlemesi ile de bilinir.

Nane Çayı

Nanenin zaten faydası olmaz olur mu. Özellikle geçmeyen boğaz ağrısı sorunlarına nane çayı çok iyi geliyor. Zaten Nane çayı, nefesi tazeleme özelliği ile bilinir ve boğaz ağrısını hafifletebilir.Ayrıca Nane de ağrıyı gidermek ve iltihabı azaltmak için kullanılması gereken bitkisel çözümdür. Vücudunuzun enfeksiyonla savaşmasına yardımcı olabilir.

Meyan Kökü Çayı

Meyan kökü çayı, boğaz ağrısına neden olan hastalıklarla savaşmanıza yardımcı olabilir. Hem antiviral hem antimikrobiyal özellikler içerir. Eğer boğazınızda ağrı varsa bu çayı tüketebilirsiniz.

Zerdeçal Çayı

Zerdeçal Çayının faydaları saymakla bitmiyor. Zerdeçal çayı da antiseptik, antioksidan ve antienflamatuar özelliklere sahiptir. Ayrıca boğaz ağrısı ve soğuk algınlığının diğer semptomlarından kurtulmanıza yardımcı olabilir.