Yaşam

Bu gezi rotaları Kurban Bayramı’nda evde canı sıkılanlara iyi gelecek!

Pandemi ve ardından gelen ekonomik kriz derken herkes herkes iyice bunaldı. Bu gezi rotaları Kurban Bayramı’nda evde canı sıkılanlara iyi gelecek!

Bu gezi rotaları Kurban Bayramı’nda evde canı sıkılanlara iyi gelecek. Pandemide evlere tıkılmamız ve hemen ardından yaşadığımız ekonomik zorluklar insanları iyice bunalttı. Bayram tatilinde de tatile gidebilen gitti ancak bir kesim de kurban kesimi için evde kalmayı tercih etti. Biz sizler için eğer bayramın ilk günü kurban kesim işlerinizi hallettiyseniz bir kaç gün de gezerken de zevk alabileceğiniz bir kaç rotadan bahsedeceğiz. Bu gezi rotaları Kurban Bayramı’nda evde canı sıkılanlara iyi gelecek.

Temmuz ayında herkes nereye gitsem diye düşünür durur. Eğer çok çok sıcaklara gidip bir yaz tatili yapmak istemiyorsanız biz birkaç farklı alternatif belirteceğiz. Hoşunuza giderse ne ala. Sizin de tüm yılın stresini geride bırakmak hakkınız olsa gerek. Biz başlayalım. Bu gezi rotaları Kurban Bayramı’nda evde canı sıkılanlara iyi gelecek.

Yedigöller Milli Parkı

Bolu’da bulunan Yedigöller Milli Parkı İstanbul’da oturanlar ve Ankara’da oturanlar neredeyse ortak nokta. Hemen hemen iki büyük şehrimize de aynı uzaklıkta olan Yedigöller Milli Parkı oldukça şirin bir yer. Büyük, Küçük, Derin, Serin, Nazlı, Sazlı ve İnce göller; Yedigölleri meydana getirmektedir. 7 gölden oluşan biryerdir. Yedigöllerde; ıhlamur, köknar, sarıçam, kayın, meşe ve gürgen gibi çeşitli ağaçlar bulunuyor. Baştan söyleyelim Sonbahar aylarında favorim ama yazın da gidip görmek gerekir diye düşünüyorum. Eğer Kurban Bayramı’nda hem çok uzaklaşmayayım hem de güzel bir tatil geçireyim diyorsanız adresiniz Yedigöller Milli Parkı olabilir.

Salda Gölü

Salda Gölü Kurban Bayramı’nda doğayla iç içe olmak isteyenler için adeta. beyaz kumsalı ve turkuaz rengi suyu ile gönülleri çalan bir yer burası. Salda Gölü, Burdur’un Yeşilova ilçesinde yer alıyor. İstanbul’dan belki biraz uzak olsa da yakın çevredekiler için ideal. Zaten gidip birkaç günlük tatil için ideal noktalardan biri. 185 metre derinlik ile Türkiye’nin en derin gölüdür kendisi.

nature 3566892 1280

Sapanca Gölü

Sapanca Gölü İstanbul’a çok yakın bir yerdedir. İsterseniz Kurban Bayramı Tatili’nde günübirlik gidebileceğiniz bir yer burası. Sapanca Gölü biyolojik çeşitliliği ile dikkatleri üzerine çekiyor. Ayrıca bu bölge doğa tutkunlarının vazgeçilmez yerlerinden biri. Bizce gölün kıyısında yer alan yürüyüş parkurunda mutlaka ama mutlaka gezmenizi öneriyoruz. Göl çevresinde yer alan Bungalov otellerde konaklayabilir çevredeki restoranlarda yemek yiyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu