Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Bursluluk sınavı sonuçları açıklandı mı? 2018 İOKBS sonucu sorgula

  • 17 Temmuz 2018
  • 532 kez görüntülendi.
Bursluluk sınavı sonuçları açıklandı mı? 2018 İOKBS sonucu sorgula
Konu Altı

2018 Bursluluk imtihan sonuçları için öğrenciler arayışa geçti. Ulusal Eğitim Bakanlığı tarafından 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11’inci derslik öğrencilerini kapsayan İOKBS imtihan sonuçları ne vakit açıklanacak? 

BURSLULUK SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

3 Haziran 2018 tarihinde yapılan 2018 Bursluluk sınavının sonuçları 18 Temmuz 2018 tarihinde açıklanacak. Peki 2018 İOKBS sonuçları nereden öğrenilecek?

BURSLULUK SINAV SONUCU NEREDEN ÖĞRENİLİR?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulanan bursluluk imtihan sonuçları açıklandığında http://www.meb.gov.tr ve http://odsgm.meb.gov.tr internet adreslerinde duyuru edilecektir.Okul müdürlükleri talebe velisinin istemesi hâlinde “Sınav Netice Belgesi” ni elektronik ortamdan alıp, onayladıktan sonra mühürleyerek talebe velisi ya da öğrenciye imza karşılığı verecektir.

BURSLULUK SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ…

2018 BURSLULUK ÜCRETİ NE KADAR?

Bursluluk ücretleri bir yıl de 4 kere ödenmektedir. Yani 3 aylık dönemlerle bursluluk paranızı alırsınız. Bursluluk ücretleri yaklaşık olarak şu aylarda ödenmektedir: Ocak, Nisan, Temmuz, Ekim. Yani burs paralarınızı 3 ayda 1 kere alırsınız.

Öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayabildiği bu burs bir talebe için fazla kıymetli bir miktardır. 2018 İOKBS burs ücreti 648.04 TL

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ