Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Çalıştığı Otelden Ayrıldı, 1 Aylık Maaşıyla İş Kurdu! Şimdi Taleplere Yetişemiyor…

  • 03 Aralık 2018
  • 428 kez görüntülendi.
Çalıştığı Otelden Ayrıldı, 1 Aylık Maaşıyla İş Kurdu! Şimdi Taleplere Yetişemiyor…
Konu Altı

2017 yılında Kasım ayında çalışmakta olduğu otelden istifa ederek ayrılan ve o gün aldığı 1.600 TL ile 100 tane cibi tavuk alarak yetiştirmeye başlayan 69 yaşında 5 çocuğu bulunan bir girişimci, şuanda gelen talepler karşısında ne yapacağını şaşırıyor, taleplere yetişemiyor.

Antalya sınırlarında bulunan Aksu ilçesine bundan 1 yıl önce asgari ücretle çalışmakta olduğu otelden aldığı son maaşıyla birlikte 100 tavuk alan, bu 100 tavukla da çiftlik kuran 69 yaşındaki 5 çocuk sahibi girişimci yaşlı adam, 1 yıl içerisinde tavukların hemen büyümesiyle birlikte çok yüksek yumurta verimi elde ediyor.

Kış Aylarında Çalışacak İş Yoktu

Mehmet Uysal, yazın mevsimsel olarak çalıştığı otellerden kış aylarında sezon kapanışı sebebiyle ayrılan bir çalışandı. Kışın yaklaşık olarak 6 ay boyunca işsiz olan Uysal, bu durumdan dolayı aşırı mağdur oluyordu.

Son Maaşının Tamamını Tavuğa Bağladı

Çalıştığı otelden 1 yıl önce ayrılan ve son maaşı olarak belirlenen 1.600 TL’yi alan Uysal, kendisine ormanın içerisinde bir çiftlik kurarak çalışma hayatına bu sektörde atıldı. Burada yaklaşık olarak 1 yıl süredir beslediği tavuklarının büyümesiyle günlük taze yumurta almayı başaran Uysal, aradan geçen 1 yılın sonrasında koli koli yumurta alır durumda geldi.

Talepler Çok Fazla

Uysal, kuş bakışı görünümü bulunan çiftliğinden orman ve arazi yangınlarını da saniyesinde görüp direkt olarak itfaiyeyi arayarak gerekli bilgilendirmeyi yapıyor. Tavuklarına her gün öz çocukları gibi sevgi, şefkat ve ilgi gösteren Uysal, Yaz aylarında otelde çalıştığını, son maaşına İnternet’ten tavuk aldığını, başka hiçbir gelirinin olmadığını, orman içerisinde küçük bir çiftlik kurduğunu kimseye zarar vermediğini, bir duman görü görmez hemen itfaiye ekiplerine haber verdiğini, tavukların yumurtasına ise gelen talebin çok fazla olduğunu, sıra bekleyenlerin var olduğunu, 4 gözle yumurta bekleyenlerin de sayısının çok fazla olduğunu sözlerine ekleyerek girişim hikayesini anlatmayı bitirdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ