Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Cani İnsanlar Mezarlara Saldırdı! Yakını Olanlar Çılgına Döndü…

  • 14 Ocak 2019
  • 354 kez görüntülendi.
Cani İnsanlar Mezarlara Saldırdı! Yakını Olanlar Çılgına Döndü…
Konu Altı

Adana’da bir mezarlıkta birçok mezara saldırı yapıldı. Mezar taşları kırılan mezar sahiplerinin yakınları çılgına döndüler. Gözyaşlarına halim olamayan vatandaşlar bu yapılanın büyük bir canilik olduğunu söylediler.

Adana’da İmamoğlu ilçe sınırlarında yer alan Tuna Mahallesi’ndeki mezarlığa ziyarete gelenler mezar taşlarının kırıldığını görünce şok geçirdiler. Olaydan haberi olan mezar sahiplerinin yakınları kabirlerde incelemeler yaptı. Yapılan inceleme sonucunda birçok mezar taşına saldırıldığı belirlendi.

İsyan Ettiler

Olayı duyar duymaz mezarlığa giden Zübeyir Yavuz, kendi yakınının mezarlığını kontrol ettiğini ve herhangi bir zarar göremediğini anlatarak, burasının bir kabristan olduğunu, bunu yapan her kimse kınadıklarını, amaç ne olursa olsun böyle bir şeyin asla yapılmaması gerektiğini, yapanların cezalandırılmasını istediklerini anlattı.

“Bir İnsan Olamaz”

Kayınvalidesinin mezar taşına saldırılan Mustafa Aslantürk ise, Bunu yapan kişinin asla bir insan olamayacağını, birçok mezara saldırdığını, mezarlıktan ne istendiğini anlayamadığını açıkladı. Alana bir güvenli görevlisi getirilmesi gerektiğini aktaran Aslantürk, daha öncede böyle olayların yaşandığını ifade etti.

Büyükannesinin de mezar taşı hasar gören Recep Uludere, bunu yapanların bulunması gerektiğini ve cezalandırılmasını istedi. Bu mezar taşlarını kırarak ellerine ne geçtiğini merak ettiğini anlatan Uludere, ölen insanlara bile saldıracak kadar cani olduklarını söyleyerek isyan etti.

Rusya’dan Geldi Şok Oldu

Olayın ardından annesinin ve babasının kırılan mezar taşlarını tamir ettirmek için Rusya’dan gelen Hilmi Koçak ise buraya kişi veya kişilerin gelerek mezar taşlarına saldırdığını, akşam haber alıp Rusya’dan alel acele geldiğini anlatan Koçak, bunu yapan kişilere beddua etti. Emniyetin bu şahısları bularak gerekli cezaları vermesi gerektiğini de dile getirdi.

Toplam Zarar Gören Mezar 370 Adet

Mezarlığa gelen ve kabirlerde yer alan yakınlarının isimlerinin yazılı olduğu mezar taşlarının kırılmış olduğunu fark eden Adnan Sert, İmamoğlu’nun eski mezarlığı olduğuna dikkat çekti. Burasının dolmasıyla birlikte farklı bir mezarlık açıldığını, mezarlıkta yatan akrabalarının olduğunu, insanların amaçları ne olabilir de böyle bir kötülük yapar diye sorgulama yaptığını açıkladı. Ardından ise kırılan toplam mezar taşı sayısının net 370 olduğunu söyledi.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ