Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Canım Lahmacun Çekiyor Diyip Kaybolan Gelin Altınları Alıp Kaçtı! Çete Üyesi Çıktı…

  • 29 Kasım 2018
  • 407 kez görüntülendi.
Canım Lahmacun Çekiyor Diyip Kaybolan Gelin Altınları Alıp Kaçtı! Çete Üyesi Çıktı…
Konu Altı

Çorum’da evlilik için günler sayan Gökhan U.’nın (23) düğünü için biriktirdiği tüm altınları alarak kaçıp ortadan kaybolan gelin adayı N.Ö.’nin (23), evlilik vaadesi vererek insanları dolandıran bir çetede üye olarak yer aldığı belirlendi.

Gerçek kimliğinin tespiti gerçekleştirilen 23 yaşındaki dolandırıcı, ev adresine gerçekleştirilen operasyon sonucunda bulunamadı. Polis, kadın ve bağlı bulunduğu çeteyi didik didik araştırırken, damat adayının annesi Hatice U. ise bu kızın çok can yaktığını, adalet önünde hesap verecekleri günü büyük bir heyecanla beklediğinin de altını çizdi.

Geçen Ay Yaşandı!

Olay Ekim ayında şehir merkezinde yer alan Devane Mahallesinde yaşandı. Hasan ve Hatice U. çifti, oğulları Gökan U.’yu dünya evine sokmak için harekete geçti. Aile, aracıların araya girmesiyle birlikte oğullarını Ağrı sınırlarında yer alan Doğubayazıt ilçesindeki bir gençle evlendirebilecek olduklarının farkına vardı.

Ardından adrese gelin adaylarını görmeye giden aileye kız tanıtılırken öksüz büyüdüğü söylendi. Ardından ise N.Ö. gösterildi. Genç kızın ağabeyi olduğunu iddia eden İbrahim Ö. için 15.000 TL, aracılar için de 10.000 TL ödeme yapıldıktan sonra gelin adayı N.Ö., bir yakınıyla beraber Çorum’a geldi.

Kayboldu

Oğullarını evlendirmek amacıyla gelen geline süt parası, elbiseler, gelinlik ve takılarla birlikte 60.000 TL’ye yakın harcama yaptılar. Düğün için 14 Ekim 2018 tarihi belirlendi, davetiyeler basıldı teker teker dağıtıldı düğün salonu parası ödendi. Hazırlıklar büyük bir hızla devam ederken gelin adayı N.Ö., canının lahmacun çektiğini söyleyerek damat Gökhan U.’yu da yanına alarak bir lahmacuncuya gitti. Ardından ise lavaboya gittiğini söyleyen dolandırıcı kadın, bir daha dönmedi. Düğün için alınan üzerinde gezdirdiği altınları da alarak ortadan kaybolan kadına hala ulaşılamadı.

Çete Üyesi Çıktı

Şikayetin ardından Çorum ve Ağrı’dan harekete geçen polis ekipleri, gelin adayı N.Ö.’nün Çorum ilk sırada olmak üzere çok sayıda şehirden onlarca kişi dolandırdığını tespit etti. Gerçek adının N.B. olduğu polis ekipleri tarafından tespit edilen kadının ikamet adresine yapılan baskında kimse bulunamadı. Kadının sürekli olarak adresini değiştirerek farklı yerlerde yaşadığı da öğrenildi. Polis ekipleri tarafından kadının yakalanmasına yönelik çalışmalar devam ediyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ