Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Çavuşoğlu: Batı Avrupa darbeciler için Yunanistan’a baskı yaptı!

  • 23 Haziran 2018
  • 366 kez görüntülendi.
Çavuşoğlu: Batı Avrupa darbeciler için Yunanistan’a baskı yaptı!
Konu Altı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, TRT Haber diri yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Yunanistan’a kaçan FETÖ’cülerin iadesi hakkında, “Batı Avrupa’dan Yunan yargısına vermeyin diye baskı geldi, bu yüzden de vermediler” dedi.

Kandil’de terör örgütü PKK’ya yönelik fazla başarılı bir harekat yürütüldüğünü vurgulayan Çavuşoğlu, artık  başkalarının anlık bilgi verip vermemesi gibi bir dertleri olmadığını, lüzumlu  teknoloji ve imkanlara sahip olduklarını anlattı. Tespit edildiği vakit bütün  hedeflerin tam isabet vurulduğunu söyleyen Çavuşoğlu, sözde önder kadrosuna  yönelik etkin çalışmanın da sürdüğünü ve netice alacaklarını belirtti. Dışişleri  Bakanı, “Artık bu bataklığı tamamen kurutmamız lazım. Türkiye’de huzur içinde olabilmemiz için bunu başarmak zorundayız” diye konuştu.

Terör örgütünün İran için de bir tehdit olduğunun altını çizen Çavuşoğlu, “Şu an İran’a saldırmıyorlar diye yarın, iki gün sonra İran’a  saldırmayacakları anlamına gelmez. İran’ın topraklarını bölmek istemediklerini  kimse söyleyemez. Bunu İran da biliyor. Dolayısıyla İran ile bizim devamlı iş  birliği içinde olmamız lazım. Adeta aralarında çatışmasızlık var. İran da biliyor  ki; bu hücre orada uyuyor, her an ilk fırsatta İran’ı yine hedef alabilir”  ifadelerini kullandı. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ