Kahvaltı sofralarımızın vazgeçilmezleri arasında yer alan çay fiyatları son günlerin en çok merak edilen ve en çok araştırılan konuları arasında yer alıyor.

Son 2 ayda 3 kez zam gelen çay fiyatlarındaki son durum da vatandaşlar tarafından araştırılıyor.

Çaya yeni zam geldi mi? Çay fiyatları ne kadar? Güncel çay fiyatları ne kadar gibi soruların yanıtları haberimizde yer alıyor.

ÇAYA 2 AYDA 3. ZAM

Habertürk’te ye ralan habere göre, Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (Çaykur) tarafından 16 Mayıs 2022 tarihi itibariyle çaya yüzde 43,71 zam yapılmıştı. Geçen hafta yüzde 2,5 oranında artış gösteren çay fiyatlarına bir zam daha geldi. Konu ile ilgili olarak aktarılan detaylara göre, çay tiryakilerini üzecek son artışla beraber çaya iki ayda üçüncü zam gelmiş oldu.

Çaya bir zam daha mı geliyor? Çay fiyatları ne kadar? İşte güncel çay fiyatları!

GÜNCEL ÇAY FİYATLARI NE KADAR?

İki Konu ile ilgili olarak aktarılan son dakika detaylarına göre Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü ÇAYKUR tarafından 16 Mayıs 2022 tarihinde yapılan yüzde 43,71’lik zamdan sonra tiryakileri üzecek yeni zam haberi geldi. Geçen hafta yüzde 2,5 oranında artış gösteren çay fiyatlarına 5 Temmuz günü bir zam daha geldi.

YÜZDE 43,71’LİK ZAM ŞOKU

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (Çaykur) 16 Mayıs 2022 tarihinde çaya ortalama yüzde 43.71 oranında zam yapmıştı. Geçtiğimiz hafta uygulanan son zamla birlikte çay fiyatları yüzde 2,5 daha arttı.

Çaya bir zam daha mı geliyor? Çay fiyatları ne kadar? İşte güncel çay fiyatları!

ÇAYA ZAM MI GELDİ?

16 Mayıs tarihinde uygulanan yüzde 43,71’lik çay zamdan sonra üst üste iki zam daha gelince güncel çay fiyatları da araştırılır oldu. Konu ile ilgili olarak aktarılan detaylara göre çay fiyatlarına son 2 ayda uygulanan 3 zamla beraber toplamda yüzde 61,3 oranında zam geldi.

GÜNCEL ÇAY FİYATLARI NE KADAR OLDU?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 14 Mayıs’ta 2022 yılı yaş çay taban alım fiyatını açıklamıştı. Yaş çayda geçen yıl 3,87 TL olan alım fiyatı yüzde 73 artışla 6 lira 70 kuruşa, kilogramda 13 kuruş olan destekleme primi de yüzde 130,8 artışla 30 kuruşa çıkarılmış ve fiyat 7 TL seviyesine yükselmişti.

Çay fiyatlarıyla ilgili önemli açıklamalar yapan sektör paydaşları, Temmuz ve Ağustos aylarında çaya yeni zamların gelebileceğini iddia etti.