Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Cemal Kaşıkçı İle İlgili Detaylar 28 Eylül – 1 Ekim’de Neler Yaptı?

  • 22 Ekim 2018
  • 502 kez görüntülendi.
Cemal Kaşıkçı İle İlgili Detaylar 28 Eylül – 1 Ekim’de Neler Yaptı?
Konu Altı

Suudi Arabistan tarafından öldürüldüğünün itirafı gerçekleştirilen Cemal Kaşıkçı’nın 28 Eylül 2018 tarihinde nişanlısı Hatice Cengiz ile birlikte Fatih Evlendirme Dairesine gittiği ve öldürüldüğü gün yurt dışından döndüğü anların görüntüsü ele alındı. Birçok detay yer aldı.

28 Eylül – 1 Ekim’de Neler Yaptı?

Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmeden önceki son görüntüleri ele alındı. Kaşıkçı’nın 28 Eylül – 1 Ekim tarihleri arasında ne işlerle uğraştığı ve 2 Ekim sabahı nelerin olduğunu gösteren kamera kayıtları yayınlandı.

Fatih Belediye Başkanlığına Gidildi

Kaşıkçı, 28 Eylül’de Londra’dan İstanbul’a indi. Saatler 04.07’yi gösterirken pasaportla geçerken kameralara takıldı. Üzerine sarı bir ceket bulunan Kaşıkçı, aynı sabah nişanlısıyla birlikte evlilik işlemleri için Fatih Belediye Başkanlığı’na gittiler.

Kaşıkçı ve Cengiz, daireye el ele girdiklerinde saatler 09.02’ydi. Çift saatler 09.23’ü gösterirken, evlendirme dairesinden bilgi alacakları görevlinin masasına oturdu. Ardından ile görevli memurla konuşup, gerekli bilgileri aldıktan sonra daireden çıkarak Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’na doğru yola koyuldu.

Randevusuz Başkonsolosluğa Girdi

Saat 09.32’de Fatih’ten Levent’te bulunan başkonsolosluğa gitme amacıyla tasiye binen Kaşıkçı, iPhone telefonunu 2 Ekim’de yaptığı gibi nişanlısına vererek randevusuz bir şekilde başkonsolosluğa gitti.

Londra’ya Geri Döndü

İçeri girmeden önce endişeli olduğu söylenen Kaşıkçı, başkonsolosluktan 1 ila 1.5 saat sonra çıktı ve içeride dostane bir yaklaşım sergilendiğini, bekar olduğuna yönelik belgelerin hazırlanması için zaman gerektiğini, yurtdışı seyahatiyle gelip belgeleri alacağını da aktardı. Londra’da yapılacak olan bir konferansa katılım için tekrar uçağa binen Kaşıkçı, öldürüldüğü 2 Ekim tarihinde Pazartesi’yi Salı’ya bağlayan gece İstanbul’a geri geldi.

13.00da Kaşıkçı Arandı ve Evraklarının Hazır Olduğu Bilgisi Ulaştırıldı

Kaşıkçı’nın öldürüldüğü gün, infaz timi saat 09.55’te Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’na girdi. Kaşıkçı ise o saatlerde nişanlısı ile kahvaltı yaptı. Adından saat 13.00’da Kaşıkçı arandı ve evraklarının hazır olduğu söylendi. Taksiyle gittiği Levent’te cep telefonlarını yine nişanlısına bırakan Kaşıkçı, 13.14’de başkonsolosluk binasına giriş yaptı ve bir kez daha kendinden hiçbir haber alınamadı.

Nişanlısına Koruma Tahsis Edildi

İstanbul Valiliği, Kaşıkçı’nın nişanlısı olan Hatice Cengiz’in güvenilirliğini sağlamak ve herhangi bir olması istenmeyen girişimin meydana gelme ihtimali üzerine koruma kararı aldı. Karar kapsamında Cengiz’e 24 saat boyunca koruyacak korumalar verildiği söylendi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ