Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

CHP’den İstifasını Veren 2 Önemli İsmin Geçtiği Parti Belli Oldu!

  • 29 Ocak 2019
  • 319 kez görüntülendi.
CHP’den İstifasını Veren 2 Önemli İsmin Geçtiği Parti Belli Oldu!
Konu Altı

CHP’li eski milletvekili Barış Yarkadaş, CHP’den istifasını veren bir dönemin gündem ismi olan Mustafa Sarıgül ve Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar’ın DSP’ye katılım gerçekleştirecek olduğunu dile getirdi. Yarkadaş bunun yanı sıra, Sarıgül’ün Cuma günü DSP’nin rozetini takacak olduğunu da açıklamalarına ekledi.

Habertürk’te yayınlanmakta olan Türkiye’nin Nabzı isimli programda konuşma yapan Gazeteci Barış Yarkadaş, bir süre önce CHP’den istifasını vererek ayrılan Mustafa Sarıgül’ün nasıl bir yol izleyeceği ile ilgili açıklamalarda bulundu.

“Cuma Günü DSP Rozeti Takacak”

Mustafa Sarıgül’ün, çarşamba günü DSP Genel Başkanı Önder Aksakal ile Ankara’da bir görüşme gerçekleştireceğini anlatan Yarkadaş, bu görüşmenin ardından Cuma günü içerisinde DSP rozeti takarak partiye resmen giriş yapacağını iletti. Şişli’den DSP Belediye Başkan adayı olacağını da sözlerine ekledi.

Sevigen İBB Adayı mı Olacak?

DSP, İstanbul üzerinde yer alan çok sayıdaki ilçede aday çıkarmak için hazırlıklarına büyük bir hızla devam ediyor. DSP tekrardan canlanıp, siyasette etkin faktör olma isteğiyle birlikte hareket ederken, CHP Eski Milletvekili Mehmet Sevigen’in ise İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olup olmayacağı yönünde teklif götürüleceği bildirildi.

Ali Acar’da İstifasını Vermişti

Marmaris’in mevcut CHP’li belediye başkanı olarak kendini gösteren Ali Acar, 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerde CHP tarafından aday gösterilmedi. Bunun üzerine CHP İlçe Başkanlığı önünde birtakım açıklamalar yaparak artık CHP saflarında yer almayacağını anlattı. Acar, kendisinin yanında partiden istifasını veren üye sayısının toplam 1600’e ulaştığını da sözlerine ekledi.

Sarıgül : “Yol Haritamı Şişlililer ile Belirleyeceğim”

İstanbul Şişli’den Belediye Başkanı Adayı olarak bu seçimlerde yer alacağını açıklayan Sarıgül, CHP’den istifa ettiğini ve siyasi yol haritasını Şişlililer ile belirleyeceğini aktardı. CHP’den istifasını ise üzülerek verdiğinin altını çizerek, dava arkadaşlarının vefasını kazandı.

Ali Acar’da DSP’ye Katılacak

Marmaris’te aday olarak gösterilmeyen CHP saflarında yer alan Ali Acar’da istifa etmişti. Bu siyasi ismin de yine DSP bünyesinde aday olacağı bildirildi. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka ve Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza’ya da DSP tarafından teklif gönderileceği yönünde açıklama yapıldı.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ