Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Çiftçi Drone ile Korkutulup Dolandırıldı!

  • 26 Kasım 2018
  • 493 kez görüntülendi.
Çiftçi Drone ile Korkutulup Dolandırıldı!
Konu Altı

Kastamonu sınırları içerisinde yer alan Tosya ilçesinde ikamet etmekte olan bir çiftçiye “Drone ile izleniyorsun” diyerek dolandıran dolandırıcılar, vatandaşın 24.000 TL’sini dolandırarak kayıplara karıştılar.

Sabri Çınar isimli bir çiftçi 24.000 TL dolandırıldı. Araba ile gittiği esnada arabanın markasını, rengini, hatta arabanın içerisinde emniyet kemerinin takılıp olup olmadığına kadar her türlü bilgiyi verdiklerini, havadan drone ile izlendiğini ve kimseye güvenmediklerini söyleyen dolandırıcıların bu esnada kayınbiraderini de arayıp, onun konuşmalarını da kendisine dinlettiklerini anlattı. Bankaya gidip eşten dosttan 24.000 TL borç alarak yatırdığını söyledi.

DRONE İLE KORKUTTULAR

Alınan bilgilere göre Tosya ilçesi Sapaca köyünde traktörle tarlada çalışan Sabri Çınar’ı arayan bir kişi, kendisini Jandarma Komutanı olarak tanıttı. Çınar’ın drone ile izlendiğini ileten dolandırıcı, evinin sarıldığını söyleyerek Çınar’ı korkuttu.

24.120 TL DOLANDIRILDI

Dolandırıcılar tarafından 24.120 TL istendiğini ve bu parayı sağdan soldan toplayarak bankaya yatırdığını belirten Çınar, ardından dolandırıldığını anlayınca Jandarma ve Emniyete başvuru yaptığını iletti. Güvenlik güçleri dolandırıcıları tespit edip yakalama amacıyla soruşturma başlattı.

TELEFONLA ARADILAR

Yaşadığı telefon dolandırıcılığını en başından anlatan Çınar, Tarlada çalışırken telefonunun çaldığını ve kendisinin de açtığını, karşıdaki kişinin Jandarma Komutanı olarak kendini tanıttığını ve evinin sarıldığını söylediğini belirtti. Heyecanla eve gittiğini ileten çiftçi, evde kimsenin olmadığını gördüğünü ve o sırada telefonun kapatılmadığını sürekli açık olduğunu anlattı.

Eve gelince kayınbiraderinin ne oldu diyerek şaşırdığını anlatan Çınar, durumu anlatmaya başladığı esnada dolandırıcıların kayınbiraderinin telefon numarasını istediğini ve kendisini drone ile izlediklerini belirttiğini aktardı.

Kendisinin arabaya binerek ilçe merkezine gitmesi gerektiğini ileten dolandırıcılar, araba ile giderken arabanın rengine, emniyet kemerinin takılıp olup olmadığına kadar her türlü bilgiyi verdiklerini anlatan Çınar, bu sırada kayınbiraderini de arayarak konferans görüşmesine aldıklarını ve her konuşmayı dinlettiklerini, kendisinin ise bankaya giderek evden ve çevreden borç aldığı 24.120 TL’yi banka hesabına yatırdığını anlattı.

Para yatar yapmaz telefon kapandı diyen Çınar, köy muhtarının o sıra kendini uyarma amacıyla sık sık aradığını iletirken, Bankadan çıktığı anda dolandırıldığını anladığını ama işin işten geçtiğini iletti. Kendine gelir gelmez Jandarmaya ardından da emniyete giderek dolandırıldığını anlattığını aktaran Çınar, mağdur durumda olduğunu tüm parayı borçla aldığını, şimdi ne yapacağını bilmediğini sözlerine ekledi. Böyle bir oyuna gelmeyecek olduğunu anlatan Çınar, ne olup ne bittiğini anlamadığını dile getirdi.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ