Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Cinayete Kurban Giden Gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın Whatsapp Konuşmaları Ortaya Çıktı!

  • 03 Aralık 2018
  • 487 kez görüntülendi.
Cinayete Kurban Giden Gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın Whatsapp Konuşmaları Ortaya Çıktı!
Konu Altı

Cemal Kaşıkçı’nın Kanada’da ikamet etmekte olan aktivist Ömer Abdülaziz’e, Veliah Prens Muhammed bin Selman’ı eleştiren birtakım mesajlar gönderdiği ortaya çıktı.

Amerikan yayın kuruluşu olan CNN International, Cemal Kaşıkçı’nın Kanada’nın Montreal şehrinde ikamet etmekte olan Suudi aktivist Ömer Abdülaziz’e Whatsapp üzerinden bir takım mesajlar gönderdiğini, Suudi Arabistan’ı ve Veliaht Prens Selman’ı çok sert bir şekilde eleştirdiği ve gazetecinin öldürülmesi için bu eleştirilerin faktör olabileceğini belirtti.

Ağustos ayında aralarında meydana gelen konuşmaların takip edildiğinden dolayı şüphe duyduğunu ve 2 ay sonra Kaşıkçı’nın hayata gözlerini yumduğunu ileten Abdülaziz, telefonuna sızılması, Cemal’in başına gelenler konusunda çok büyük faktör oynadı dedi. Gerçekten üzgün olduğunu ileten Abdülaziz, bu suçluluğun kendisini vicdanen öldürdüğünü açıkladı.

Telefonunun Hacklendiğinin Farkına Vardı

2017 yılı Ekim ayından beri Kaşıkçı ile iletişimi koparmayan Abdülaziz, Suudi Arabistan’ın İstanbul’da yer alan Başkonsolosluğunda cinayete kurban giden Kaşıkçı ile yaptığı görüşmelerin ses kaydını, fotoğrafları ve videoları, yine 400’den fazla Whatsapp ekran görüntüsünü CNN’e iletti.

Abdülaziz’in Kaşıkçı ile birlikte 2018 yılı Ağustos ayına kadar Whatsapp üzerinden iletişim halinde olduğu, ardından ise telefonunun hacklendiğini farketmesiyle birlikte Kaşıkçıyla konuşmayı kestiği belirtilen haberde, söz konusu hack yazılımın İsrailli NSO firması tarafından üretilen bir yazılım olduğunun farkına varıldığı, Abdülaziz tarafından dava açıldığı bildirildi.

Kaşıkçı’nın konuşmalarda Selman için “canavar” yakıştırması yaptığını iletti. Selman’ın ne kadar çok kurban yese, o kadar fazlasını istediğini ileten Kaşıkçı, Pac – Ma ve canavar benzetmelerinde bulundu. Kaşıkçı bir başka mesajında ise baskıya aşık olduğunu ve bunları göstermesi gerektiğini, fakat zorbalık yaptığını, zorbalığın hiçbir anlamı olmadığını belirtmiş.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ