Merakla beklenen 2022 Citroen C5 Aircross, Türkiye’de satışa çıktı. Peki makyajlı C5 Aircross ne kadar? C5 Aircross güncel fiyatı 2022..

Shiftdeletenet’ten Mehmet Ali Ertunç’un aktardığına göre, 2019 yılından bu yana segmentinin en çok tercih edilen modellerinden biri olmayı başaran ve son 3 senede Türkiye’de de 16 binin üzerinde satılan C5 Aircross SUV makyajlanması sonrasında yeni teknolojilere ve daha modern bir dizayna kavuştu.

Citroen C5 Aircross Türkiye

CİTROEN C5 AİRCROSS NE KADAR?

Citroen C5 Aircross’un fiyat listesi de merak ediliyo ve araştırılıyor. Bu aydan itibaren Türkiye’de de biri benzinli olmak üzere 2 ayrı motor seçeneği, 3 ayrı donanım seçeneği ve 869 bin liradan başlayan fiyatlarla alıcılarını bekliyor.

CİTROEN C5 AİRCROSS ÖZELLİKLERİ 2022

Citroen C5 Aircross özellikleri de merak edilen ve araştırılan konular arasında yer alıyor. 130 HP gücündeki 1.5 litrelik BlueHDi dizel ve performans ile düşük yakıt tüketimini beraber 180 HP’lik 1.6 litrelik PureTech motor seçenekleriyle satışa çıkarılan Citroen C5 Aircross her iki motor seçeneğinde de EAT8 8 ileri otomatik şanzıman standart olarak sunuluyor.

Aks mesafesi: 2.730 mm
Uzunluk: 4.500 mm
Genişlik: 1.969 mm
Yerden yükseklik: 230 mm
Yükseklik: 1.689 (tavan rayları ile)

Lastik çapı: 720 mm
Bagaj hacmi: 580 – 720 litre, koltukların katlanmasıyla 1.630 litreye kadar çıkıyor.

Citroen C5 Aircross Türkiye

C5 AİRCROSS 2022

Konu ile ilgili olarak aktarılan detaylara göre, yuvarlatılmış hatların yerini daha keskin hatlara bırakan Citroen’in yeni tasarım dilini benimseyen aracın ön kısmının daha dikey ve modern olacak şekilde yeniden yorumlandığı belirtilirken, keskin hatlar ve kademeli dikey yapı ile söz konusu araç yolda daha güçlü bir duruş sergiledi.

Makyajlı C5 Aircross’un özellikleri neler? C5 Aircross’ta hangi ürünler var?

Gündüz sürüş farlarından ayrılan yeni marka logosuyla da sürücülerin beğenisini kazanan Citroen C5 Aircross logonun bir krom şerit aracılığıyla gündüz sürüş farlarına kadar uzandığı ürün gamındaki diğer modellerden de ayrılmış oluyor.

Yine konu ile ilgili olarak aktarılan detaylara göre, yüksekte konumlandırılan yatay motor kaputu, yandaki krom C imzası, 360 derece cam alanların etkisiyle havada süzülüyor gibi görünen tavan ile dikkat çeken Citroen Yeni C5 Aircross SUV, 230 mm yerden yüksekliği, 720 mm’lik lastik çapları, tavan raylarıyla da sürüş hissine bambaşka bir boyut kazandırılıyor.

Citroen C5 Aircross Türkiye

Yine konu ile ilgili olarak aktarılan detaylara göre, 18 inç elmas kesimli Pulsar alaşım jantlar buna yalnızca bir örnek. Tüm versiyonlarda standart olan Parlak Siyah yan ayna kapakları dışında, yeni mat siyah eklentilerle dikkat çeken siyah tavan barları ve yeni tasarımlı Airbump Renk Paketleri gibi detaylar görsel çekiciliği de üst boyutlara taşıyor.

Merakla beklenen Yeni C5 Aircross SUV, aracın önü ile uyumlu yeni bir üç boyutlu LED ışık imzasına sahip stop lambalarıyla dikkat çekerken, boyutu değişmeyen stop ünitesi ışık imzasını meydana getiren üç LED aydınlatma modülünü vurgulayan koyu renkli camla da dikkat çekiyor. Söz konusu araçtaki grafik öğeler şık ve ön ışık imzasıyla tutarlı bir görünüm sunarken, yine ön cephede olduğu gibi, piyano tuşu tasarımı, ışık imzasının 3-Boyut etkisini de güçlendiriyor.