Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Çocukluğundan Beri Hayalini Kurduğu İşte Başarılı Oldu! Toplam 7 Farklı Şubede 20 Kadına İstihdam Sağladı…

  • 26 Ocak 2019
  • 1.512 kez görüntülendi.
Çocukluğundan Beri Hayalini Kurduğu İşte Başarılı Oldu! Toplam 7 Farklı Şubede 20 Kadına İstihdam Sağladı…
Konu Altı

Çocukluk hayali olan ahşap oyuncak üretimi işine başlayan bir kadın 2 yıl önce dükkanını açtı. Funda Aytaç isimli girişimci kadın, aradan geçen 2 yıllık süreç içerisinde çok güzel başarı yakaladı ve 20 kadının istihdam sağladığı toplam olarak 7 farklı şubeye sahip işyerinin sahibi oldu.

İzmir sınırları içerisinde yer alan Kemalpaşa ilçesinde çocukluğundan günümüze kadar hayali olan ahşap oyuncak üretim işini kuran 49 yaşındaki Funda Aytaç, küçücük bir tezgahın üzerine serdiği el yapımı ahşap oyuncaklarla birlikte başladığı yolculuğunda 20 kadına umut oldu. Tamamı yerli malı ve el yapımı olan ahşap oyuncakların, çocukların sağlığını bozan plastik oyuncaklara göre çok daha sağlıklı olduğunu anlatan Aytaç, çocukların ahşap oyuncaklara daha çok değer verdiklerini sözlerine ekledi.

Oyuncaklar 50 TL ila 200 TL Arasında Değişen Fiyatlarla Satılıyor

Kemalpaşa’da ikamet eden ve hayalini kurduğu ahşap oyuncak üretim işini bundan 2 yıl önce Nazarköy’de küçük bir tezgah açarak başlatan Aytaç, bu süreç içerisinde yaklaşık olarak 20 kadının istihdam sağladığı 7 farklı şubesi bulunan bir işyerinin sahibi oldu.

Aytaç, tamamı yerli ve el yapımı olan Kemalpaşa’da konumlandırılan atölyede üretimi gerçekleştirilen minyatür ev eşyaları, Osmanlı sultan köşkleri, bal kabakları, çiftlik setleri, surf setleri, hayvan figürleri gibi birçok farklı çeşiti bulunan oyuncakları satmaya başladı.

Küçük minderlerin dahi Tire’de dikiş atölyesinde büyük bir özen gerektirerek dokunduğunu sözlerine ekleyen Aytaç, gerçek bir koltuğun veya yatağın döşenme biçimiyle aynı şekilde döşediklerini iletti. Büyükler ve koleksiyonerlerin de sık sık tercih ettiği bu oyuncakların fiyatları 50 TL ila 200 TL arasında değişim gösteriyor.

Tamamı Yerli Üretim

Ahşap oyuncak yapımının çocukluk hayali olduğuna dikkat çeken Aytaç, bundan yaklaşık olarak 2 yıl önce Ercan ustayla birlikte bu hayali gerçekleştirdiklerini dile getirdi. Küçükken kendine ait birçok ahşap oyuncak olduğunu ileten Aytaç, özellikle Çin’den gelen kalitesiz ve sağlıksız oyuncakların gündemde olduğu şu günlerde ahşap oyuncak yaparak sağlıklı ürün üretme hedeflerinin olduğunu ileten Aytaç, tamamı el yapımı olan bu yerli oyuncakların üretiminin gerçekleştirilmesinin gerekli olduğunu gördüklerini aktardı.

İlk olarak Nazarköy’de küçük bir tezgahta farklı ağaçlardan üretilen elit grubu ürünlerle birlikte satış yaptıklarını, bu ürünlerin hem işçiliğinin hem de malzemelerinin çok ağır olduğunu iletti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ