Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Cumhurbaşkanı Emeklilik ve Yaşlılık Aylıklarına Yönelik İmzayı Attı!

  • 28 Aralık 2018
  • 409 kez görüntülendi.
Cumhurbaşkanı Emeklilik ve Yaşlılık Aylıklarına Yönelik İmzayı Attı!
Konu Altı

Bugün Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle birlikte ülkede Cumhurbaşkanı Yardımcılığı ya da Bakanlığa atanan herkesin emeklilik ve yaşlılık aylıklarında kesinti yapılmayacağı kararı alındı. Bunun yanı sıra Maden ve Petrol İşleri, Tarım İşletmeleri, Çay İşletmeleri Genel Müdürlükleri ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı bünyesinde olan tüm atama işlemlerini içerek kararlar da bugün yayımlanan Resmi Gazete’de kendini gösterdi.

İsteyen Aylığa Bağlanabilecek

Yayınlanan Kararname kapsamında Cumhurbaşkanı Yardımcılığı ve Bakanlığa ataması gerçekleştirilen herkesin eğer varsa emeklilik ya da yaşlılık aylıklarında hiçbir şekilde kesinti altına imza atılmayacak. Bunun yanı sıra bu görevlere atama gerçekleştirilmeden önce ya da atandıktan sonra emeklilik veya yaşlılık aylığına hak kazanmış olanlara kendi istekleri doğrultusunda mevcut olarak bulunan görevleriyle hiçbir şekilde bağları koparılmadan yaşlılık aylığı verilebilecek.

Bakan Yardımcıları da Düzenleme Kapsamında

Bahsi geçen kararnameyle birlikte görevlerine ataması gerçekleştirilmeden önce ya da ataması gerçekleştirildikten sonra emeklilik ve yaşlılık aylığı alma noktasında hak sahibi olan Bakan yardımcıları da istekleri doğrultusunda mevcut görevlerini yaptıkları esnada aynı zamanda bir de yaşlılık aylığı alabilecekler. Talep doğrultusunda verilecek.

Atamalar Yer Aldı!

Bugünkü Resmi Gazete’de atamalarda yer aldı. Cumhurbaşkanlığı tarafından Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile birlikte çeşitli genel müdürlüklerle ilişkili olmak üzere gerçekleştirilen atamalara yönelik tüm kararlar Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlük dahiline alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından atılan imza ile birlikte bugün yayınlanan Resmi Gazete’deki kararlara göz attığımızda Petrol İşleri Genel Müdür Yardımcıları Salim Koşar ve Ömer Koca ile Tarım İşletmeleri Genel Müdür Yardımcılığı görevini yapmakta olan Halil İbrahim Özbayat ve Üzeyir Tekin görevden alındı.

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü bünyesinde hem Genel Müdür Yardımcısı hem de Yönetim Kurulu üyeliklerine Ali Osman Kıyak ve Sait Kocabay getirildi. Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü bünyesinde açık konumda yer alan Yönetim Kurulu üyeliklerine ise getirilen isimler Süleyman Pınarbaşı, Ali Kemal Yıldız oldu. Diğer bir bakanlık görevi ise Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nda yer aldı. 1. Hukuk Müşavirliğine atanan isim Karayolları Genel Müdürlüğü 1. Hukuk Müşaviri Nurgül Uraloğlu olarak ön plana çıkıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ