Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Cumhurbaşkanı Erdoğan Hatay’da sınır karakolunda

  • 02 Nisan 2018
  • 483 kez görüntülendi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan Hatay’da  sınır karakolunda
Konu Altı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Hatay’da bir hudut karakoluna ziyarette bulundu. Burada bir konuşma yapan Erdoğan, Zeytin Dalı Harekatı’nın başlangıcından bu yana 3 bin 852 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.İlişkili Haberler

  • Sanatçı ve spor camiasından sınırdaki askerlere sürpriz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, askeri kamuflaj giyerek Suriye sınırına sıfır noktadaki Oğulpınar Hudut Karakolu’nu ziyaret etti.

Askerler, meşhur sanatçı ve sporcularla bir araya gelen Erdoğan, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin’de 3 bin 852 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Erdoğan, meşhur isimlere hitaben de, “Belli kesimler tarafından yapılan onca saygınlık suikastine, haydutluğa karşın sanatçı ve sporcularımızın buradaki varlığı dahi bu kenetlenmenin işaretlerinden biridir. Buradaki dik duruşunuzla, bu milletin bağrından çıkan gerçek sanatçılar ve sporcular olduğunuzu gösterdiniz. İnşallah buradaki bu güzel görünüm dalga dalga bütün ülkemize yayılacaktır” diye konuştu. 

Türkiye’nin her alanda geliştiğine dikkat çeken Erdoğan, darbeler, iş karışıklıklar ve vesayetin geride kaldığını söyledi. Türkiye’nin artık başkalarından yardım beklemektense kendi emeğiyle geleceğini inşa ettiğini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, terör, FETÖ ihaneti ve krizlerin işe yaramadığını, Türkiye’nin artık kendi silahlarını, insansız hava araçlarını ürettiğini bildirdi. Erdoğan, “Bugün artık Corçla falan işimiz yok, Ahmet Mehmet hep beraber bu işi yürütüyorlar” dedi.

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve muhtelif bakanların da aralarında bulunduğu gruba konuşmasını sürdüren Erdoğan, Zeytin Dalı Harekatı’nda etkisiz hale getirilen terörist sayısının 3 bin 852’ye yükseldiğini, Amanos’larda 1 hafta içerisinde 17 teröristin etkisiz hale getirildiğini ve harekat dışında ise 99 teröristin etkisiz hale getirildiğini aktardı.

Türkiye’nin verdiği sınav döneminden başarıyla geçtiğinin altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

“Belli kesimler tarafından yapılan onca saygınlık suikastine, haydutluğa karşın sanatçı ve sporcularımızın buradaki varlığı dahi bu kenetlenmenin işaretlerinden biridir. Yöneticiler olarak bize düşen vazife bu fırsatı en güzel şekilde değerlendirerek ülkemizi hedeflerine ulaştırmaktır. Askerimiz sahada ne kadar iyi mücadele ederse, sanatçımız kendi alanında ne kadar güzel işler çıkartırsa, sporcumuz müsabakalarda ne kadar aka başarılar elde ederse bizim bu çabamızın neticeye ulaşması o kadar kolaylaşır. Çünkü ülkelerin ve milletlerin gücü işte bütün bunların toplamından oluşur. Sahadaki başarılarınızın gölgesinin düşmediği masada istediğiniz neticeyi elde etme şansınız zaten yoktur.”

Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır’ sözünü anımsatan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin içerisinden geçtiği durumu bu sözlerin anlattığını anlattı. Erdoğan, şöyle devam etti:

“Böyle bir günde hiçbir grup, parti, kesim sadece kendi menfaatlerini düşünerek devinim edemez. Diyar ve milletin bekası için her birimizin günlük çıkarlarımızın ötesinde düşünerek devinim etmemiz, kendi işimizi en güzel şekilde yaparak mücadeleye katkıda bulunmamız gereken bir süreçte bulunuyoruz. Askersek en iyi askerliği yapacak, sanatçıysak sanatın en iyisini icra edeceğiz. Sporcuysak mücadelenin en iyisini ortaya koyacağız. Cumhurbaşkanıysam ülkemi en iyi şekilde yönetmenin gayreti içinde olacağım. Bu ülkemizdeki 81 milyon bireyin tamamı için tek tek geçerli bir anlayıştır. Diğer türlü milletimize karşı sorumluluklarımızı yerine getirmiş olamayız. Sizler buradaki varlığınızla sorumluluğunuzun farkında olduğunuzu gösterdiniz. Buradaki dik duruşunuzla bu milletin bağrından çıkan gerçek sanatçılar ve sporcular olduğunuzu gösterdiniz. İnşallah buradaki bu güzel görünüm dalga dalga bütün ülkemize yayılacaktır.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindekilerin önümüzdeki dakikalarda askerlerle aş yemesi bekleniyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ