Ekonomi

Cumhurbaşkanı Erdoğan resmen açıkladı! TOKİ 2022 sosyal konut başvuruları ne zaman başlayacak?

Merakla beklenen kabine toplantısı sonrasında önemli açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milyonlarca kişinin beklediği sosyal konut müjdesini de verdi.

Peki TOKİ 2022 başvuruları ne zaman? TOKİ 2022 sosyal konut projesi başvuruları ne zaman başlayacak? İşte merak edilen soruların yanıtları…

Dar gelirli aileleri konut sahibi yapmaya devam eden TOKİ, sosyal konut projelerine de hız kesmeden devam ediyor. Milliyet gazetesinde yer alan habere göre, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, yaptığı açıklamada Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi için beklenen tarihin kısa zaman içerisinde açıklanacağını kaydetmişti. Konu ile ilgili olarak aktarılan son dakika bilgilerine göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan TOKİ başvurularına dair detayları paylaştı.

pexels pixabay 358636 2 1
toki 2022

Peki TOKİ 2022 başvuruları ne zaman? TOKİ 2022 sosyal konut projesi başvuruları ne zaman başlayacak? İşte merak edilen soruların yanıtları…

Milyonlarca kişi tarafından beklenen TOKİ sosyal konut projeleri için adeta nefesler tutuldu. Kira öder gibi konut sahibi olmak isteyen milyonlarca kişinin beklediği proje ile ilgili detaylar da netleşiyor.

Önerilen İçerik :   Zamlı emekli maaşları ne zaman yatacak? Temmuz zammı enflasyon farkı ne zaman yatar?

Peki TOKİ 2022 başvuruları ne zaman? TOKİ 2022 sosyal konut projesi başvuruları ne zaman başlayacak? İşte merak edilen soruların yanıtları…

TOKİ 2022 BAŞVURULARI BAŞLADI MI? TOKİ 2022 BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, daha önce konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinin detaylarının Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından önümüzdeki ay açıklanacağını kaydetmişti.

house 1407562 1280
toki

Konuyla ilgili olarak aktarılan son dakika detaylarına göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün yapılan Kabine toplantısından sonra yaptığı açıklamada, TOKİ vasıtasıyla toplamda 1 milyon 175 bin vatandaşımızı ev sahibi yaptıklarını dile getirerek, ekonomik, güvenli konut üretiminde dünyada eşi benzeri bulunmayan bir başarı ortaya koyduklarını söyledi.

Konuyla ilgili önemli açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 100 bin sosyal konut için çıktımları çağrıya toplamda 10 katı talep aldıklarını dile getirerek, ilk defa ev sahibi olacak vatandaşlar için inşa edilecek projenin hayata geçmek üzere olduğunu dile getirerek, “Vatandaşımızı kira öder gibi ev sahibi yapacağız. İnşaat sektörünü canlandırıp, insanımızın erişebilir şartlarda ev sahibi olmasını sağlayacağız.”diye konuçtu.

Önerilen İçerik :   Emekli ve memur maaşları ne kadar oldu? Kim ne kadar maaş alacak? İşte zamlı maaşlar!

Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca yaptığı açıklamada milyonlarca kişi tarafından beklenen projeler için hazırlıkların tamamlanmak üzere olduğunu dile getirerek, önümüzdeki ay gerçekleştirilecek olan toplantıyla detayların açıklanacağını kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu