Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Cumhurbaşkanı Erdoğan Senegal’e Teşekkürlerini Sundu

  • 01 Mart 2018
  • 390 kez görüntülendi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan Senegal’e Teşekkürlerini Sundu
Konu Altı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Senegalli mevkidaşı ile Cumhuriyet Sarayı’nda görüşme gerçekleşti ve yapılan görüşme sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Senegalli Cumhurbaşkanı Macky Sall ile bir toplantı gerçekleştirerek, daha sonrasında yapılan toplantıya ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Düzenlenen ortak basın toplantısında, yapılan görüşmeden ötürü çok memnun olduğunu belirten Erdoğan, söz konusu ülkenin siyaset ve ekonomi alanında gösterdiği istikrar ile bölgedeki önemli ve örnek ülkelerden biri konumuna geldiğini ifade etti. Afrika’nın önemli ülkeleri arasında Senegal’in gösterilebileceğini belirten Erdoğan bölgede gerçekleştirilen barış ortamı konusunda da ülkenin büyük bir önem taşıdığını ifade etti.

Senegal’in bu durumu daha da ileriye taşıyabileceğini belirten Erdoğan, bu ülkenin Türkiye için bir dost sayılabileceğini ve stratejik anlamda önemli bir ortak konumunda olduğunu ifade etti. Özellikle 15 Temmuz günü, bunu ayyuka çıkardığını ifade eden Erdoğan, söz konusu dayanışma için teşekkürlerini sundu.

Türkiye’ye karşı gösterilen bu asil tavrın hiçbir zaman unutulmayacağını belirten Erdoğan, FETÖ ile bağlantılı olan okulların kapatılması konusunda gereken çalışmaların başarı ile yapıldığını belirterek ilerleyen dönemler için bölgede kurulmakta olan Maarif Vakfı’nın okullarının, vatanını seven, koruyan ve ailesi için çalışan nesillerin yetiştirileceğini ifade etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ