Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Cumhurbaşkanı Erdoğan Yeni Havalimanının İsmini Netleştirdi!

  • 30 Ekim 2018
  • 293 kez görüntülendi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan Yeni Havalimanının İsmini Netleştirdi!
Konu Altı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, inşa çalışmaları başlamadan önce fikir ortaya atılır atılmaz başlayan isim tartışmalarına noktayı koydu. İstanbul’da 1 etabı dün açılan diğer 3 etabında ise çalışmaların devam ettiği havalimanının adının “İstanbul Havalimanı” olduğunun altını çizdi.

Dünyadaki En Büyük Havalimanı

Açılış töreninde konuşma gerçekleştiren ve bir takım konulara değinen Recep Tayyip Erdoğan, 2 farklı mutluluk yaşadıklarını, dünya üzerinde yer alan en büyük havalimanının açılışını yaptıklarını ve aynı zamanda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramıyla, Cumhuriyetin 95.yılını kutladıklarını anlattı. Tüm dünyaya, bölgeye ve millete hayırlı uğurlu olması temennilerini de ileterek bu hususta konuşmalarını noktaladı.

İsmi Netleşti

Endonezya’da düşen uçak sonucu hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, hayatını kaybedenlerin ise yakınlarına başsağlığı dileyen Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’un bir şehirden çok marka olduğunu. Ülkenin en değerli markalarından biri açıklamasıyla birlikte söylemiş oldu.

Paha biçilemez güzellikleri bulunan dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan İstanbul’da inşa edilen bu dünyanın en büyük havalimanı niteliğine sahip dev inşanın adını da bu kapsamda “İstanbul Havalimanı” koyma kararı aldıklarını iletti.

Atatürk Havalimanı’nın isminin değişmeyeceğini, faaliyet verdiği her alanda “Atatürk Havalimanı” sıfatıyla kalacağını açıklayan Erdoğan, Atatürk Havalimanı’nın uçuşlar konusunda herhangi bir etkisinin olmayacağını fakat düzenlenen havacılık fuarların en büyük fuar alanı olacağını iletti.

Her Şey Son Teknoloji!

Havalimanında yer alan her birimin son teknoloji kullanılarak tasarlanıp montajlandığının altını çizen Recep Tayyip Erdoğan, ulaşım hususunda muhteşem bir alternatif olduğunu belirtti. Hava ulaşımı ve güvenliği konusunda bu proje sayesinde Türkiye’nin çok sayıda yenilik altına imza atacağının altı çizildi. Devlete ödenecek olan kiranın ise 32.400.000.000 TL ekonomik büyüklükte olduğu iletti.

Türkiye’de 56 Havalimanı Bulunuyor

Bu projede en ufak dahi olsa hazine garantisi olmadığını, sembolik bir rakamı ifade etmekte olan 12 yıllık süreç içerisinde 342.000.000 € dış hat yolcu gelirinin garanti edildiğine dikkat çeken Recep Tayyip Erdoğan, bu projenin tüm dünyaya örnek olacak çok muhteşem detaylara sahip olduğunu iletti.

Bu havalimanı beraberinde en önemli transfer noktasının İstanbul olacağına dikkat çeken Erdoğan, bu kapsamda kıtalar arası uçuşlarda da güzergah değişikliği meydana geleceğini iletti. Türkiye’nin geçmiş 16 yıllık süre içerisinde birçok konuda geliştiğini de sözlerine ekleyerek Erdoğan, Havalimanı sayısını 26’dan 56’ya çıkardıklarını, kısa zaman sonra 64’e çıkaracaklarını noktasında bilgilendirme yaptı.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ