Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gündemden düşmeyen 2022 KPSS oturumundaki bazı sorulara ilişkin iddialarla ilgili Devlet Denetleme Kuruluna inceleme talimatı verdi. Konu ile ilgili olarak aktarılan son dakika detaylarına göre, 2022 KPSS sorularının Yediiklim Yayınevi’nin soruları ile benzerlik göstermesi bugün tüm gün boyunca sosyal medyada gündem olmuştu. İşte konu ile ilgili detaylar…

Medyatava’da yer alan habere göre, 31 Temmuz 2022 tarihinde gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda (KPSS) sorulan çok sayıda sorunun, Yediiklim Yayınları’nın deneme soru kitapçığındaki sorularla birebir aynı olduğu öne sürüldü.

Peki KPSS 2022 soruları çalındı mı? 2022 KPSS soruları çalındı mı? İşte konu ile ilgili merak edilen son dakika detayları…

Cumhurbaşkanı Erdoğan

KPSS SORULARI ÇALINDI MI?

Konu ile ilgili olarak aktarılan son dakika bilgilerine göre, ÖSYM, iddiaların ‘asılsız’ olduğunu kaydederken; Yediiklim Yayınevi ise bir iki soru aynı diye algı yapmaya gerek olmadığını kaydetti. Konu ile ilgili olarak aktarılan son dakika detaylarına göre, öğrenci, veliler ve eğitimciler de açıklamaları ‘inandırıcı’ bulmayarak soruların aynı olmasına tepki verdi.

Konu ile ilgili olarak aktarılan son dakika bilgilerine göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2022 KPSS oturumundaki bazı sorularla ilgili iddialarla ilgili olarak Devlet Denetleme Kuruluna inceleme talimatı verdi.

Peki KPSS 2022 soruları çalındı mı? 2022 KPSS soruları çalındı mı? İşte konu ile ilgili merak edilen son dakika detayları…

Cumhurbaşkanı Erdoğan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada Devlet Denetleme Kurulumuzun 2022 KPSS ile ilgili gerçekleştireceği inceleme sonucunda elde edilen veriler titizlikle değerlendirileceğini, gerekli adımların ivedilikle atılacağını kaydederek, “Tek bir evladımızın dahi mağdur olmasına asla müsaade etmeyiz.” dedi.

Ayrıca yine aktarılan son dakika verilerine göre, Yediiklim Yayınevi’nin hazırlamış olduğu soru kitapçığındaki toplamda 20 sorunun 20 tanesinin de 2022 KPSS soruları ile aynı olduğu öne sürülmüştü.

DEVLET DENETLEME KURULU BAŞKANI DA AÇIKLAMA YAPTI

Devlet Denetleme Kurulu Başkanı Yunus Arıncı da konuyla ilgili olarak Adem Metan’a yaptığı açıklamada, KPSS konusunda ilk izlenimlerde problemli durumun varlığını gördüklerini dile getirerek, “Kamuoyunu aydınlatmak için hızlıca soruşturmayı tamamlayacağız.” şeklinde konuştu.