Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaptığı açıklamada Toprak Mahsulleri Ofisi’nin kabuklu fındıkta alan destekli olarak kilogram başına ortalama 54 Türk lirası ödeyeceğini söyledi.

Ordu’da bir toplu açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan müjdeyi verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan toplu açılış töreninde bir de konuşma gerçekleştirdi. Yaptığı konuşmada bir çok konuya da değinen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) 2022’de kararlaştırılan fındık alım fiyatlarını açıkladı. Açıklamalara göre Erdoğan, fındığın ortalama alım fiyatına göre kilogram başına 54 Türk lirası ödeneceğini duyurdu. Toprak Mahsulleri Ofisi’nin 2021’de fındık ve kalitesine göre kilogram başına 25 Türk lirası 50 kuruş lira ile 27 Türk lirası arasında gidip gelen fiyatlar çerçevesinde ödeme yapmıştı. Ntv.com.tr‘de yer alan haberin içeriğine göre; toplu açılış töreninde konuşma da yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şu konulara değindi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan fındık alım fiyatını açıkladı: Buna göre fındık kilosu...

İŞTE CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN KONUŞMASINDA YER ALAN SATIR BAŞLARI!

Tüm dünyada özellikle Rusya ve Ukrayna savaşı hasebiyle bir kriz yaşanmakta. Tüm dünya artan hayat pahalılığı, açlık gibi krizlerin pençesinde kıvranırken, biz dolu dizgin hedeflerimize ilerlemeyi sürdürüyoruz. Elbette ki eksiklerimiz var, ama biz inanıyoruz ki sizlerin destekleriyle bu sorun ve sıkıntıların da üstesinden gelebileceğiz. Türkiye üzerinde hesapları olanların hangi hevesler ve hangi hazırlıklar içinde olduklarını biz çok iyi biliyoruz. Ve biz yine biliyoruz ki sizler de bu oyunların farkındasınız. Şu kısımda Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu işaret ederek, hazırlıklarını yürüttüğümüz hizmetleri biz yaptıktan sonra ya da yapma aşamasındayken kendi vaatleri gibi sahiplenip, biz dediğimiz için yapıldı iddiasında bulunanlar var. Biz bu zatın SSK’nın başında olduğu zamanları da çok iyibiliriz. Rahmetli Savaş Ay’ın A takımı adlı programında hastanelerin içler acısı hallerini gördük, izledik. Bilmeyenler için söylüyorum, lütfen izlesinler. Bu zatın SSK’yı nasıl batırdığını görsünler. Hastanelerin pislikten geçilmediğini görsünler. Ordulu vatandaşlarımızın yüzlerini güldüreceğiz. Son 20 yıl içinde güzel Ordu’muza toplamda 32 milyar Türk lirasına tekabül eden yatırımlar da bulunduk. Şimdi de yeni açıkladığımız fındık alım fiyatlarıyla fındık üreticilerinin de yüzlerini güldüreceğiz dediği aktarıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan fındık alım fiyatını açıkladı: Buna göre fındık kilosu...