Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Dağda kayboldular… 480. metrede dehşet!

  • 26 Ağustos 2018
  • 334 kez görüntülendi.
Dağda kayboldular… 480. metrede dehşet!
Konu Altı

Krasnodar bölgesinde etkinlik gösteren dağcılık kulübü üyesi 8 dağcı Şimal Osetya’da bulunan Kafkas dağlarına tırmanmak için devinim etti. Rusya Acil Durumlar Bakanlığına tırmanış için bilgi vermeyen dağcılar tırmanışın 480’nci metresinde kayboldu. Bölünerek kaybolan dağcılardan 5 dağcı Acil Durumlar Bakanlığına sinyal göndermeyi başardı. Bakanlığa ulaşabilen 5 dağcı ekipler tarafından kurtarılabildi. Ardından öbür 3 dağcı için arama çalışması başlatıldı. 

ÇANTALARI BULUNDU

Yaşanan trajedinin üzerine Rusya Acil Durumlar Bakanlığı dağcıları aramak için çalışma başlattı. Ama fena hava koşulları nedeniyle dağcılar 3 gün boyunca bulunamadı. Dağcılardan sinyal alınamadığı için yerleri de tespit edilemedi. Helikopter desteğiyle düzenlenen arama kurtarma çalışmalarından netice alınamadı. Hava koşulları zorlaşınca arama kurtarma faaliyetlerine ara verildi. Aramalar sırasında dağcılara ait olduğu tespit edilen 3 sırt çantası tespit edildi. Alexandr Sadaev, Aleksi Tukmakov ve Anatoli Barabaş isimli dağcıların öldükleri ihtimali üzerinde durulurken, cesetlerine ulaşmak için çalışmaların sürdürüleceği öğrenildi. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ