Gündem

Devlet Bahçeli’den KPSS açıklaması! Sorumluları derhal tespit edilmeli…

SORULARIN SIZDIRILDIĞI KPSS 2022 İPTAL EDİLDİ! DEVLET BAHÇELİ’DEN ÇOK SERT KONUŞTU!

MHP lideri Devlet Bahçeli, KPSS’de soruların sızdırıldığı iddiası üzerine başlatılan soruşturma sonucu yapılan görev değişikliği ile iptal edilen sınavla ve Ankara’da 3 cemevine düzenlenen saldırıyla ilgili olarak açıklamalar yaptı. Devlet Bahçeli, ”Cemevi saldırısı ile KPSS skandalı bir sacayak gibi görünüyor, çok yönlü araştırılmalı. 20 soruya kimlerin doğru, tam ve eksiksiz bir şekilde cevap verdiği tespit edilmeli” dedi. Ntv.com.tr‘de yer alan haberin içeriğine göre; Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gündemdeki konularla alakalı olarak yazılı bir açıklama yaptı. Yaptığı yazılı açıklamasında Devlet Bahçeli, Ankara’da meydana gelen cemevlerine yönelik saldırılar, soru sızdırma nedeniyle iptal edilen ve tartışma konusu olan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) soruşturması ve İstanbul Zeytinburnu’ndaki Balıklı Rum Hastanesi’nde çıkan büyük yangın ile ilgili gündem maddeleri hakkında değerlendirmelerde bulundu.

”BUNLARIN HEPSİ TÜRKİYE VE İSLAM DÜŞMANLIĞIDIR!”

Devlet Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları şu şekilde:

”Cemevlerine ve Alevi İslam inancına sahip olan kardeşlerimize yapılan hain ve düşmanca eylemler belli merkezlerden provoke edilen Türk, Türkiye, din ve İslam düşmanlığıdır.” şeklinde konuştu. Konuşmasına devam eden Devlet Bahçeli, söz konusu olan sorulara doğru cevap verenler araştırılmalı dedi.

Önerilen İçerik :   LGS sonuçları açıklandı! LGS sonuç sorgulama ekranı!

”20 SORUYA DOĞRU CEVAP VERENLER TESPİT EDİLMELİ”

devlet bahceli 1483397 2

Kamu Personeli Seçme Sınavında çıkan ve bir yayınevinin test kitapçığında sorulduğu anlaşılan 20 soruya kimlerin tam, doğru ve eksiksiz bir şekilde cevap verdiği tespit edilmeli, bu şahıslarla ilgili ayrıntılı inceleme de acilen yapılmalıdır.

”CEMEVİ SALDIRISI İLE KAMU PERSONELİ SEÇME SINAVI SKANDALI ÇOK YÖNLÜ OLARAK ARAŞTIRILMALI”

Cemevi saldırısı ile Kamu Personeli Seçme Sınavı skandalının çok yönlü araştırılmasının yanında, Zeytinburnu Balıklı Rum Hastanesi’nde çıkan yangının da bir kundaklama sonucu çıkıp çıkmadığının araştırılıp mutlak surette açıklığa kavuşturulması şarttır.” şeklinde konuştu.

KAMU PERSONELİ SEÇME SINAVI İPTAL EDİLDİ!

Soru sızdırma iddialarıyla gündemde tartışma konusu olan ve denetlemelerin devam ettiği Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın 31 Temmuz’da yapılmış olan iki oturumu da iptal edildi. KPSS’nin bu hafta sonunda ve 14 Ağustos’ta yapılacak olan oturumları da bu şekilde ertelenmiş oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu